Żyła ośmieszył się w kwalifikacjach, pięciu Polaków poskacze w Ga-Pa

Pięciu Polaków wystąpi w noworocznym konkursie skoków  w Garmisch-Partenkirchen. W kwalifikacjach sensacyjnie odpadł Piotr Żyła, który zajął 52. miejsce. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce tuż za Thomasem Diethartem.

Tym razem kwalifikacje nie wyszły Polakom tak dobrze jak w Oberstdorfie. Pretensji nie można mieć do Stocha, Ziobry, Bieguna  i Murańki, którzy zrobili swoje. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wykonał doskonały skok na 139,5 m, który dał mu drugą lokatę za rewelacyjnym Austriakiem Diethartem (141,5 m). Rywalem Kamila w serii KO będzie słaby ostatnio Richard Freitag.

13. lokatę zajął Klimek Murańka, który w ładnym stylu osiągnął 131 m. Jego przeciwnikiem w środę będzie Słoweniec Rok Justin.

Pięć miejsc niżej (18) sklasyfikowano Jana Ziobrę (133 m). Zrządzenie losu i kiepski skok Macieja Kota (33. miejsce – 127,5 m) spowodowały, że w pierwszej serii noworocznych zawodów obejrzymy pojedynek Kot – Ziobro.

Na 20. miejscu eliminacje ukończył Krzysztof Biegun (131 m) i w nagrodę zmierzy się z niżej notowanym Słoweńcem Naglicem.

Bardzo źle w kwalifikacjach skoczyli Niemcy Wellinger oraz Freund. Przez lokaty piątej dziesiątce będą musieli walczyć z bardzo mocnymi rywalami – Wellinger z Austriakiem Hayboeckiem, a Freund z Japończykiem Takeuchim.

Oficjalne wyniki kwalifikacji >>

Pary I serii konkursu:

Eisenbichler – Kraft
Maeattae – Kofler
Tepes – Loitzl
Velta – Kraus
Schmitt – Koivuranta

Naglić – BIEGUN
Descwhanden – Wank
KOT – ZIOBRO
Hvala – Matura
Damjan – Ahonen

Neumayer – Schlierenzauer
Janda – Jacobsen
Justin – MURAŃKA
Hajek – Ito
Korniłow – Kasai

Freund – Takeuchi
Hazetdinow – Fannemel
Wellinger – Hayboeck
Wenig – Ammann
Niemi – Bardal

Watase – Kranjec
Hlava – Prevc
Geiger – Morgenstern
Freitag – STOCH
Lammy-Chappuis – Diethart

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.