Trzeci dzień AO 2014: zagrają deble oraz Janowicz

W trzecim dniu Australian Open 2014 polskich kibiców najbardziej interesować będzie konfrontacja Jerzego Janowicz z Pablo Andujarem. Oprócz tego odbędzie się kilka meczów deblowych z udziałem biało-czerwonych tenisistów.

Janowicz – Andujar

Po pokonaniu w pięciosetowym boju młodego Australijczyka Jordana Thopsona, Jerzemu Janowiczowi przyjdzie w drugiej rundzie zmierzyć się z dużo bardziej doświadczonym Hiszpanem Pablo Andujarem. Spotkanie to rozpocznie się ok. 2:30 czasu polskiego na korcie Show Court 3. Transmisję zapowiedział Eurosport 2.

Pablo Andujar ma 27 lat i jest klasyfikowany na 48. miejscu światowego rankingu. W I rundzie tegorocznego Australian Open pokonał w trzech setach swojego rodaka Alberta Ramosa i wyrównał tym samym swoje najlepsze osiągnięcie z Melbourne. W drugiej rundzie AO grał już w 2012 roku. Pozostałe trzy starty kończył już na pierwszym pojedynku.

Janowicz jeszcze nigdy nie grał z tym przeciwnikiem.

***

Oprócz tego czeka nas sporo emocji deblowych – zarówno w turnieju kobiet jak i mężczyzn. Oto plan „polskich” meczów:

  • Goworcowa/McHale – Rosolska/Piter – 01:00
  • Matosević/Przysiężny – Flaming/Huchins – ok. 2:30
  • Fyrstenberg/Matkowski (9) – Bednarek/Karlović – ok. 2:30
  •  Kubot/Lindstedt (11) – Delbonis/Ramos – ok. 2:45

Podane godziny są orientacyjne, a rzeczywisty czas rozpoczęcia meczów zależy od długości innych spotkań.

***

Trzeci dzień Australian Open będzie też okazją to popatrzenia m.in. na występy Sereny Williams i Novaka Djokovica. Żeńska „jedynka” zmierzy się na korcie Roda Lavera z Serbką Vesną Dolonc. Ten mecz ok. 2:30. Bezpośrednio po nim broniący tytułu Djoković zmierzy się z Argentyńczykiem Leonardem Mayerem.

Wydarzeniem numer jeden dla Australijczyków będzie starcie Samanthy Stosur ze Cwietłaną Pironkową z Bułgarii. W turnieju mężczyzn gospodarze trzymać będą kciuki m.in. za Mathew Ebdena, któy powalczy z rostawionym z numerem 28 Vaskiem Pospisilem z Kanady. Będzie to ostatnie widowisko sesji wieczornej na głównym korcie.

Dużym wydarzeniem w deblu będzie „powrót” słynnego Patricka Raftera. Zagra on w parze z Lleytonem Hewittem i będzie to jego pierwszy oficjalny mecz od ponad dekady.

***

Wyniki Australian Open 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.