Orlen Liga: ATOM Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna [LIVE]

Zapraszamy na transmisję na żywo z zaległego meczu 12. kolejki Orlen Ligi siatkarek, w którym ATOM Trefl Sopot podejmie Polski Cukier Muszyniankę Fakro Bank BPS Muszyna. Rozpocznie się ono w hali 100-lecia Sopotu o godzinie 18:00.

Pierwotnie zespoły te miały spotkać się w ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia, ale ze względu na zgrupowanie reprezentacji przed turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Świata spotkanie zostało przełożone na 30 stycznia. W związku z tym, że w sezonie zasadniczym do rozegrania zostały dwie kolejki, czwartkowa batalia nabiera dość dużego znaczenia w kontekście walki o miejsca przed play-offami.

Sopocianki wciąż mogą zająć pierwsze miejsce w tabeli. Trzy punkty zdobyte w meczu z Muszyniankami pozwoliłyby na zmniejszenie straty do prowadzącego Chemika Police do trzech „oczek”. Biorąc pod uwagę, że policzanki mierzyć się będą jeszcze z trzecim Impelem Wrocław, Teun Buijs wraz z zespołem nie tracą nadziei na pierwszą lokatę po 18 kolejkach.

W Muszynie także trwa mobilizacja na mecz z ATOMem, bowiem drużyna Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS ma przed sobą kluczowe mecze z zespołami znajdującymi się w niedalekim sąsiedztwie tabeli PGNiG Naftą Piła a także Beef Master Budowlanymi Łódź. Każdy punkt wywieziony z Sopotu będzie więc dla nich na wagę złota. Mówił o tym trener Bogdan Serwiński na konferencji prasowej po meczu z Impelem Wrocław:

Łatwiejszego rytmu nie będziemy mieli. Musimy to przetrwać i spróbować jeszcze gdzieś znaleźć punkty. Mamy jeszcze trzy mecze. Te punkty są nam bardzo potrzebne.”

Gospodynie podchodzą do czwartkowego meczu z respektem dla przeciwniczek.

Gramy z zespołami z dołu tabeli, ale tu naprawdę każdy przeciwnik jest bardzo waleczny i nie muszą być oni wcale łatwymi do pokonania drużynami. Tym bardziej, że na mistrza Polski dziewczyny wychodzą jeszcze bardziej skoncentrowane, więc i my musimy być cały czas bardzo skupione na swojej grze.”

– zapowiada MVP niedzielnego spotkania z Beef Master Budowlanymi środkowa ATOMu Trefla, Zuzanna Efimienko.

W podobnym tonie wypowiada się trener sopockiej drużyny, Teun Buijs:

Nie ma mowy o jakimkolwiek rozluźnieniu. Przed pucharem i play-offami jest jeszcze przynajmniej jedno bardzo ważne spotkanie z Muszyną. To o nim teraz myślimy i to właśnie je musimy wygrać.”

Kibice, którzy śledzą Orlen Ligę od lat, znajdą w czwartkowym meczu smaczek historyczny. Jeszcze 3 sezony temu, także w hali 100-lecia Sopotu, kluby z Sopotu i Muszyny walczyły ze sobą w finale PlusLigi kobiet. Wówczas złoto na swojej szyi zawiesiły przyjezdne. Choć sporo się od tego czasu zmieniło, nie powinno dziś zabraknąć emocji.

Na transmisję z meczu ATOM Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna zapraszamy TUTAJ od godziny 17:50. Na stanowisku komentatorskim zasiądzie Krzysztof Sędzicki.

Z przymrużeniem oka:

źródło: Nicesport.pl, Atomtrefl.pl

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.