Czwartek dniem olimpijskich debiutów [zapowiedź dnia 6. lutego]

Pierwsze sportowe emocje związane z Igrzyskami w Soczi zaplanowano na czwartek 6. lutego, czyli ponad 24 godziny przed ceremonią otwarcia. W tym dniu swoje pierwsze starty zaliczą narciarze dowolni, snowboardziści i łyżwiarze figurowi. Na arenach zabraknie jednak reprezentantów Polski. 

Będzie to dzień debiutów, żadna dwie z trzech rozpoczynających się w czwartek konkurencji nie były do tej pory w programie zimowych igrzysk. W 2014 medale zostaną rozdane w nich po raz pierwszy. Już o 7:oo rano czasu polskiego inaugurację na igrzyskach zaliczy snowboardowy slopestyle. Konkurencja, w której liczy się efektowność serii wykonanych trików może być wielkim spektaklem. Takie wrażenie mamy po obejrzeniu m.in. tego nagrania.

Snowboard slopestyle:

Już od kilku dni spore kontrowersje wywołuje trasa, jaką przygotowali organizatorzy w Soczi. Upadek wykluczający z udziału w igrzyskach zanotował na niej niedawno jeden z faworytów – Norweg Torsten Horgmo. Wielu zawodników, z legendą snowboardingu Shaunem Whitem na czele zaapelowało o zmianę niebezpiecznego układu. Przed wtorkowym treningami organizatorzy nieco złagodzili trzy skoki usytuowane na trasie, ale niektórzy – zwłaszcza kobiety, wciąż uważają że konieczne są dalsze korekty.

W czwartek w Soczi rozegrane zostaną kwalifikacje – o 7:00 pojadą panie, o 11:00 panowie.

Tego samego dnia o 15:00 odbędzie się też pierwsza runda kwalifikacyjna w jeździe po muldach kobiet, a o 16:30 na lodową taflę wyjadą łyżwiarze figurowi, którzy zainaugurują zmagania drużynowe. To także będzie pierwsze tego typu wydarzenie na ZIO. Każdy kraj wystawia po jednej solistce, soliście, parze sportowej i parze tanecznej. Suma zdobytych przez nich punktów zdecyduje o medalach – rywalizacja potrwa do niedzieli.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.