Soczi 2014: Czy ktoś pogodzi Martina i Emila? Zapowiedź sprintu biathlonistów

Biathlonowa rywalizacja na ZIO w Soczi rozpocznie się w sobotę o 15:30 od sprintu mężczyzn. Wystartuje czterech Polaków, ale raczej na pewno nie wystąpią oni w rolach choćby drugoplanowych. Gwiazdami wieczoru mają być Martin Fourcade i Emil Hegle Svendsen, ale na medale stać przynajmniej kilkunastu zawodników. 

Na liście startowej sprintu na 10 km znalazło się 87 zawodników. Ci najważniejsi pobiegną między 20, a 50 numerem. Jako 29. wystartuje Svendsen, 39. pojedzie Fourcade. Pełna lista startowa (PDF) >>

Martin Fourcade zdominował w tym sezonie rywalizację w Pucharze Świata i jest też zdecydowanym liderem w klasyfikacji sprinterów. Zgromadził 250 punktów w tej specjalności i o 97 wyprzedza Arnda Peiffera. W poszczególnych biegach Francuz był najbardziej regularny – trzykrotnie stawał na podium, ale ma tylko jedną wygraną. Każdy bieg na 10 km w trwającym sezonie wygrywał bowiem inny biathlonista. Warto jednak odnotować, że w sezonie olimpijskim wielu zawodników, m.in. Svendsen, często odpuszczało starty kosztem treningów.

Złoto w Vancouver zdobył Francuz Vincent Jay, ale tego zawodnika nie zobaczymy w sobocie na trasie Laura. Srebro przypadło wówczas Emilowi Hegle Svendsenowi, a brąz reprezentującemu wtedy Chorwację Jakovowi Fakowi. W tej chwili ściga się on już w barwach Słowenii.

Bukmacherzy minimalnie większe szanse na złoto dają Fourcadowi (3,00) niż Svendsenowi (3,50). Sprawą otwartą pozostaje brązowy medal, o niego bić może się ogromna liczba zawodników, m.in. 40-letni Ole Einar Bjoerndalen, dla którego będą to szóste igrzyska.

Transmisja ze sprintu mężczyzn w sobotę o 15:15 w TVP 2.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.