Hayboeck straszy Stocha, szykuje się piękna walka o medale

Michael Hayboeck wygrał kwalifikacje do konkursu na skoczni HS 106 podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. W niedzielnych zawodach wystartuje czterech Polaków. 

Austriak potwierdził wysoką dyspozycję z czwartkowych treningów – po raz kolejny w Soczi poszybował ponad 100 m i stał się jednym z głównych kandydatów do medali. Za jego plecami uplasowali się Andreas Wank i Reruhi Shimizu, czyli zawodnicy zdolni do sprawienia sensacji. Na piątym miejscu eliminacje ukończył Maciej Kot, który za skok na 98,5 m uzyskał 123,7 pkt. Z kwalifikacją nie mieli problemów pozostali Polacy – Dawid Kubacki Jan Ziobro.

Wyniki:

1. Hayobeck – 128,6 pkt
2. Wank – 127,9 pkt
3. Shimizu – 126,2 pkt
4. Fannemel – 124.6 pkt
5. KOT – 123,7 pkt

13. KUBACKI – 115,7 pkt
22. ZIOBRO – 113,2 pkt
PQ. STOCH 100 m

Oficjalne wyniki (PDF) >>

***

Dla czołowej dziesiątki PŚ eliminacje były kolejnym treningiem i wyników nie należy brać całkiem poważnie. Swoje aspiracje do złota potwierdził w nich Kamil Stoch (100 m), ale Severin Freund i Gregor Schlirenzauer pokazali, że są w stanie pokonać Polaka – obaj skoczyli po 104 m. Warto jednak zauważyć, że obaj skoczkowie oddawali swoje próby przy minimalnym wietrze pod narty, a Stoch dostał dodatkowo ponad 4 pkt bonifikaty za wiatr w plecy. Zważywszy na nienaganny styl Polaka, należy spodziewać się, że w niedzielnych zawodach głównych jest on w stanie sięgnąć po pierwsze w karierze mistrzostwo olimpijskie.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.