Biathlonistki powalczą w sprincie [zapowiedź]

W niedzielę o 15:30 w kompleksie Laura zostanie rozegrany biathlonowy sprint kobiet w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Na starcie staną cztery Polki.

Do rywalizacji zgłosiły się 84 zawodniczki z 32 krajów. Z tego grona przynajmniej kilkanaście jest w stanie wspiąć się na podium. Polskę będą reprezentować Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polki nie są bez szans na dobre miejsca, ale główne faworytki są bez wątpienia trzy – Tora Berger z Norwegii, Daria Domraczewa  z Białorusi oraz Kaisa Makarainen z Finlandii.

Sporo mówi się o medalowych nadziejach Ukrainek – Olena Pidhruszna jest najlepszą z nich i w tym sezonie stawała już na podium pucharowym w sprincie. Najwięcej wygranych w tej specjalności ma jednak Szwajcarka Selina Gasparin, ale jej ostatnie rezultaty raczej nie wskazują wielkiej formy. Dużą uwagę należy też zwrócić na występ Czeski Gabrieli Soukalovej, która przez dłuższy czas była liderką klasyfikacji generalnej PŚ.

Z numerem ósmym, punktualnie o 15:34 czasu polskiego do boju ruszy Krystyna Pałka. 39. numer startowy ma Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń pojedzie jako 69., a Monika Hojnisz 82. Transmisja biegu w TVP 2.

Pełna lista startowa (PDF) >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.