Hoefl-Riesch obroniła złoto w superkombinacji, Chrapek na 17. miejscu

Reprezentantka Niemiec Maria Hoefl-Riesch wygrała alpejską superkombinację na ZIO w Soczi. 17. miejsce zajęła Karolina Chrapek.

Po porannym zjeździe prowadziła Amerykanka Julie Mancuso, w slalomie nie utrzymała jednak przewagi i spadła na trzecie miejsce. Z podium wypadły pozostałe alpejki klasyfikowane w czołowej trójce na półmetku rywalizacji – Szwajcarka Laura Gut nie ukończyła rywalizacji w ogóle, a Tina Maze spadła z trzeciego na czwarte miejsce. Ich miejsce na „pudle” zajęły Maria Hoefl-Riesch oraz Austriaczka Nicole Hosp.

Reprezentantka Niemiec zdobyła złoto atakując z piątej pozycji, w slalomie była co prawda trzecia, ale łączny czas pozwolił jej cieszyć się z mistrzostwa olimpijskiego. Srebrna medalistka – Hosp awansowała z 4. pozycji po zjeździe. Najlepszy czas slalomu miała natomiast Czeszka Sarka Strachova, ale w połączeniu z 25. wynikiem zjazdu dało jej to tylko dziewiątą pozycję.

Karolina Chrapek, która do slalomu przystąpiła jako 28. w rankingu poprawiła znacząco swoją pozycję mimo spokojnej i zachowawczej jazdy. 17. miejsce w klasyfikacji końcowej zawdzięcza głównie dużej liczbie nieukończonych przejazdów.

Hoefl-Riesch obroniła złoto wywalczone cztery lata temu w Vancouver.

Wyniki:

1. Hoefl-Riesch (GER)
2. Hosp (AUT) + 0,40 s
3. Mancuso (USA) + 0,53 s
4. Maze (SLO) + 0,63 s
5. Gisin (SUI) + 1,50 s

17. CHRAPEK (POL) + 7,18 s

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.