Soczi 2014: Wtorek miłych niespodzianek? [zapowiedź dnia 11. lutego]

We wtorek 11. lutego na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi odbędzie się kilka ciekawych konkurencji z udziałem reprezentantów Polski. Najwięcej emocji będzie na trasach biegowych i biathlonowych.

Nim polscy kibice obejrzą swoich reprezentantów, najpierw będą mogli obejrzeć kilka mniej znanych konkurencji. Od rana – czyli od 6:00 czasu polskiego trwać będą kolejne mecze turnieju curlingowego. O 7:00 rozpocznie się zaś wielka gratka dla fanów sportów fristajlowych. Tym razem w slopestyle’u rywalizować narciarki dowolne. Rano rozegrają kwalifikacje, a o 10:00 stoczą bój o medale.

Przed południem królować będą już biegi narciarskie. O 11:00 kwalifikacje sprintu techniką dowolną kobiet, pół godziny później mężczyzn. W obu konkurencjach obejrzymy Polaków – liczymy na dobre starty Sylwii Jaśkowiec i Macieja Staręgi, którzy w tym sezonie osiągali już doskonałe wyniki w tej specjalności. Finały po 13:00.

Od 13:45 w Adler Arenie trwać będzie walka o krążki w łyżwiarskim sprincie na 500 m. Pierwszy raz na tych igrzyskach w rywalizacji łyżwiarzy szybkich nie zobaczymy jednak naszych reprezentantów. Polki w tej konkurencji nie startują.

Właściwie przez cały dzień dużo będzie działo się u snowboardzistów. O 11:00 startują kwalifikacje halfpipe’u mężczyzn, półfinały zaplanowano na 16:00, a medale rozdane zostaną po finale rozpoczynającym się o 18:30. Dotrzeć do niego postara się m.in. nasz jedynak – Michał Ligocki.

Od 16:00 wszystkie oczy zwrócone zostaną na kompleks biathlonowy i rozgrywany tam bieg pościgowy kobiet. Wystartują cztery Polki, a jedna z nich – Weronika Nowakowska-Ziemniak ma dobrą pozycję do ataku na medalowe pozycje (startuje jako siódma i ma 9 sekund straty do brązowego medalu).

O 17:20 na torze saneczkowym rozstrzygnie się walka o medale w kobiecych jedynkach. Po dwóch z czterech przejazdów prowadzi Niemka Geisenberger przed swoją rodaczką Huefner. Natalia Wojtuściszyn jest 18., a Ewa Kuls 20.

Wieczór to kolejne emocje na skoczni normalnej HS106, tym razem przy okazji pierwszego w historii konkursu pań. Zapowiada się wielka walka między weteranką Danielą Iraschko-Stolz, a młodą gniewną Sarą Takanashi.

Dla fanów łyżwiarstwa figurowego organizatorzy przygotowali na wtorek program krótki par sportowych. Tego dnia odbędą się też kolejne dwa mecze hokeja kobiet – Niemki grają ze Szwedkami, a Rosjanki z Japonią.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.