Czy Kowalczyk podniesie się i będzie jeszcze silniejsza? W czwartek 10 km klasykiem

W czwartek o 11:00 w Soczi odbędzie się bieg indywidualny kobiet na 10 km techniką klasyczną. Wystartują trzy Polki z Justyną Kowalczyk na czele. 

Przez cały sezon z obozu polskiej mistrzyni płynął jasny sygnał – Justyna celuje w złoto na tym dystansie i podporządkowuje temu celowi całe przygotowania. Niestety na swojej drodze po drugie mistrzostwo olimpijskie napotkała niespodziewane problemy – najpierw zmienioną trasę i wycofanie się z Tour de Ski potem feralną kontuzję stopy. Czy wobec tych poważnych trudności Justyna jest w stanie powalczyć z Marit Bjoergen o złoto, a może znów będzie musiała zadowolić się miejscem poza podium?

Rezultat czwartkowej potyczki na 10 km jest bardzo trudny do przewidzenia. Obie wielkie faworytki przeżywały już na IO w Soczi wzloty i upadki… dosłownie. Kowalczyk upadła na trasie biegu łączonego, potem mocno walczyła, ale nie dała rady doścignąć rywalek. Finiszowała jako szósta, pewnie wygrał Bjoergen. Polska biegaczka mimo braku medalu była zadowolona ze swego występu. Do czasu kiedy nie odezwali się „eksperci”. W reakcji na krytykę Kowalczyk pokazała prześwietlenie kontuzjowanej stopy, wskazujące, że jest ona złamana. Bjoergen leżała z kolei w półfinale sprintu, czym przekreśliła swoje szanse na wywiezienie z Soczi sześciu złotych krążków. Ten najważniejszy dla jednej i drugiej zostanie jednak przyznany właśnie w czwartek.

Oprócz wspomnianej dwójki medalowe szanse ma jeszcze kilka narciarek – przede wszystkim Charlotte Kalla, ale też Therse Johaug, czy zawsze mocne w klasyku Finki. Na starcie pojawią się też dwie inne Polki – Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek.

Pełna lista startowa (PDF) >>

Justyna Kowalczyk wystartuje z numerem 43, punktualnie o 11:23 i 30 sekund. Transmisja biegu w TVP 2 i TVP Sport.

fot. Newspower Canon

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.