Kowalczyk jest wielka! Wygrała biegnąc ze złamaną stopą!

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną podczas ZIO w Soczi. Polka zdecydowanie pokonała Charlottę Kallę ze Szwecji i Therse Johaug z Norwegii. Marit Bjoergen zajęła dopiero piąte miejsce.

Justyna Kowalczyk wystartowała z numerem 43. Przed nią biegły Kalla, Niskanen i Weng, po niej Jacobsen, Bjoergen i Johaug. Pierwszy pomiar czasu usytuowano po pokonaniu 2,2 km. Prowadziła na nim Kowalczyk, która miała przewagę 1,9 sekundy nad Bjoergen i 4,2 nad Johaug. Dobre 22. miejsce zajmowała Paulina Maciuszek.

Jeszcze lepiej było na półmetku trasy. Po 5 km Kowalczyk miała 9,1 sekundy przewagi nad Bjoergen, a na trzecie miejsce wysunęła się Charlotte Kalla, ustępująca Polce o 12,4 s. Na 25, lokatę spadła Maciuszek.

Różnice pogłębiły się jeszcze na punkcie 8.0 km. Kowalczyk wygrywała tam już o 20 sekund i była niemal pewna złotego medalu. Bjoergen musiała uważać na atak Kalli, która przegrywała z Polką o 22,1 s. Za podium plasowała się Aino Kaisa Saarinen, która minimalnie wyprzedzała Johaug i mogła jeszcze mieć nadzieję na brąz.

Na mecie Kowalczyk zameldowała się 18 sekund przed Kallą, która miała fantastyczny finisz i zapewniła sobie srebrny medal. Trzecie miejsce przypadło Thersie Johaug, która minimalnie pokonała Aino Kaisę Saarinen. Marit Bjoergen złapała ogromny kryzys i dojechała dopiero na piątym miejscu. Maciuszek ostatecznie osłabła i nie zmieściła się w „30”. Lepiej finiszowała za to Kornelia Kubińska – 26. lokata.

Wyniki:

1. KOWALCZYK
2. Kalla (SWE) + 0:18,4
3. Johaug (NOR) + 0:28,3
4. Saarinen (NOR) + 0:30,3
5. Bjoergen (NOR) + 0:33,4

26. KUBIŃSKA + 2:25,7
39. MACIUSZEK + 3:08,0

Pełne wyniki (PDF) >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.