Domraczewa też jest multimedalistką, wywalczyła złoto w biegu długim

Reprezentantka Białorusi Daria Domraczewa wygrała w Soczi biathlonowy bieg na 15 km. To drugie złoto tej zawodniczki na tych mistrzostwach – wcześniej wygrała bieg pościgowy na 10 km. 

Domraczewa podczas czterech wizyt na strzelnicy spudłowała tylko raz, co przy kiepskim strzelaniu największych konkurentek i szybkim biegu Białorusinki dało jej pewne i przekonujące zwycięstwo. Druga na mecie Szwajcarka Selina Gasparin była bezbłędna na strzelnicy, a mimo tego straciła ponad minutę do triumfatorki. Trzecie miejsce ze stratą ponad 1:30 zajęła rodaczka Domraczewej Nadieżda Skardino (20/20 w strzelaniu).

Polki spisały się nieźle, ale każdej z nich czegoś zabrakło, by można było powiedzieć, że wypadły doskonale. Krystyna Pałka była bezbłędna na strzelnicy, ale jej czas biegowy nie był imponujący i dał dziesiąte miejsce. Dwie karne minuty dodano do przyzwoitego czasu biegowego Moniki Hojnisz. Losy miejsca w czołowej dziesiątce ważyły się w jej przypadku niemal do końca. Ostatecznie sklasyfikowana została na 12. pozycji.

Cztery karne minuty i bardzo zadowalający bieg to rezultat Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Polka mimo sporej straty – 5:15 tuż za czołową „30” – konkretnie 31. O jedno miejsce niżej bieg ukończyła Magdalena Gwizdoń (2 karne minuty).

Wyniki:

1. Domraczewa (BLR) (1)
2. S. Gasparin (SUI) (0) + 1:16
3. Skardinoa (BLR) (0) + 1:38
4. Soukalova (CZE) (2) + 1:58
5. Bescond (FRA) (1) + 2:14

10. PAŁKA (POL) (0) + 3:08
12. HOJNISZ (POL) (2) + 3:25
31. NOWAKOWSKA-ZIEMNIAK (4) + 5:16
32. GWIZDOŃ (POL) (2) + 5:25

PEŁNE WYNIKI (PDF) >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.