Do trzech razy sztuka – biathlonistki pojadą dziś na 15 km

Bieg indywidualny na 15 km jest trzecią konkurencją biathlonową podczas Igrzysk w Soczi. W czwartek rywalizowali panowie, w piątek czas na panie, w tym cztery Polki. 

Bieg długi raczej nie uchodzi za ulubioną konkurencję dla naszych biathlistek. O dziwo jednak to właśnie w nim osiągały one swoje największe sukcesy na zimowych igrzyskach. W 2010 w Vancouver Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła na 15 km piąte miejsce, a medal zaprzepaściła na ostatnim strzelaniu. Zdecydował jeden jedyny błąd na strzelnicy. Cztery lata wcześniej w Turynie także na piątym miejscu sklasyfikowano Krystynę Pałkę. Mało znana wówczas zawodniczka była jedyną w całej stawce, która strzelała bezbłędnie.

Tytułu sprzed czterech lat bronić będzie Norweżka Berger. Wygrała ona wówczas reprezentującą Kazachstan Jeleną Chrustalową i Darią Domraczewą. Dziś Berger dołoży wszelkich starać by mistrzostwo obronić i ukoronować kończącą się w tym sezonie karierę olimpijskim złotem. Do tej pory w Soczi wywalczyła „tylko” srebro w biegu pościgowym. Najgroźniejszą rywalką będzie bez wątpienia Domraczewa – mistrzyni na 10 km, po za nią groźne mogą być Soukalova czy sensacyjna brązowa medalistka z biegu na dochodzenie – Teja Gregorin. Nie wykluczone są jednak niespodzianki, jeżeli strzelanie nie będzie najlepsze, to nawet ktoś z teoretycznie słabszym biegiem, komu uda się strącić 2o krążków, może mieć okazję do świętowania.

Najwcześniej z Polek – z 14. numerem wystąpi Weronika Nowakowska-Ziemniak, bezpośrednio przed nią będzie biegła Daria Domraczewa, a po niej – Tora Berger. Mamy nadzieję, że w tym doborowym towarzystwie Weronika zamelduje się także na liście wyników, nie tylko na liście startowej. Pozostałe biało-czerwone: Monika Hojnisz, Krystyna Pałka i Magdalena Gwizdoń pobiegną nieco później.

Lista startowa biegu na 15 km (PDF) >>

Początek rywalizacji o godzinie 15:0o czasu polskiego – transmisja w TVP 2.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.