Pałka jednak pobiegnie w biegu masowym

Krystyna Pałka będzie trzecią Polką, która weźmie udział w biegu masowym 12,5 km podczas igrzysk w Soczi. Obok niej pobiegną też Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz. Początek rywalizacji zaplanowano na 16:00.

W biegu masowym wystartuje 30 najlepszych zawodniczek tych Igrzysk i Pucharu Świata. Kwalifikację uzyskały wszystkie dotychczasowe medalistki, czołowa 15 klasyfikacji generalnej PŚ, a stawkę uzupełniają te spośród pozostałych biathlonistek, które zdobyły w Soczi najwięcej punktów (zasady punktacji były identyczne jak w PŚ). Po biegu indywidualnym na 15 km Pałka znalazła się na 31. miejscu, czyli była pierwszą rezerwową, w biegu weźmie jednak udział, gdyż Niemcy zdecydowali się wycofać 19-letnią Franziskę Preuss, która będzie oszczędzana przed biegiem sztafetowym.

W związku z tym na 12,5 km pobiegną trzy Polki – Weronika Nowakowska Ziemniak i Monika Hojnisz zapewniły sobie występ dobrymi miejscami we wcześniejszych konkurencjach. Weronika była m.in. siódma w sprincie, Hojnisz zajęła 12. lokatę w biegu indywidualnym. Warto przypomnieć, że zawodniczka ta jest brązową medalistką ostatnich MŚ właśnie w biegu masowym.

Od niedzieli nad kompleksem biathlonowym Laura wisi bardzo gęsta mgła. Z tego powodu już dwukrotnie przekładano bieg masowy mężczyzn. Pierwotnie miał odbyć się w niedzielę o 15:00 czasu polskiego, potem w poniedziałek o 7:00. Jeżeli pogoda pozwoli, panowie wystartują o 12:30, jeżeli nie, opóźniony będzie zapewne także bieg kobiecy.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.