Joergen Graabak mistrzem w kombinacji norweskiej, pech Niemców

Norweg Joergen Graabak wygrał zawody w kombinacji norweskiej na ZIO w Soczi. Szósty po skokach zawodnik wyprzedził swojego rodaka Magnusa Moana i Niemca Fabiana Riessle. Adam Cieślar był 37.

Po skokach prowadził mistrz olimpijski z małej skoczni Niemiec Erick Frenzel. Skoczył on 139,5 m i uzyskał 8 sekund przewagi nad Norwegiem Klemetsenem (137,5 m). W jednej minucie straty mieściło się dziesięciu kombinatorów, a wśród nich byli m.in. świetni biegacze – Moan i Graabak z Norwegii czy Francuz Lamy-Chappuis, który poniósł klęskę w poprzedniej konkurencji, gdzie nie obronił tytułu z powodu fatalnie posmarowanych nart. 32. miejsce po skoku na 122 m zajmował Adam Cieślar. Strata Polaka przed biegiem wyniosła 2:02.

Tuż po starcie biegu pościgowego na 10 km czołówka połączyła się i na prowadzeniu znalazła się siedmioosobowa grupa. Wkrótce dołączyło do niej  jeszcze trzech reprezentantów Niemiec. Wraz z upływem kilometrów grupa kurczyła się, aż na ostatnim kilometrze w grze pozostało już tylko pięciu kombinatorów – Niemcy Kircheisen, Rydzek i Riessle oraz Norwegowie Moan i Graabak. Na jednym z ostatnich wiraży prowadzący Rydzek i Kircheisen mieli kolizję, pierwszy z nich się przewrócił, drugi stracił rytm, wykorzystali to biegacze ze Skandynawii – Graabak finiszował przed Moanem, a brąz przypadł Fabianowi Riessle.

Wyniki:

1. Graabak (NOR)
2. Moan (NOR) + 0:00,6
3. Riessle (GER) + 0:01,6
4. Kircheisen (GER) + 0:02,1
5. Gruber (AUT) + 0:11,3

37. CIEŚLAR (POL) + 2:48

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.