Soczi 2014: Svendsen minimalnie lepszy od M. Fourcada na 15 km

Emil Hegle Svendsen wyprzedził na ostatniej prostej francuskiego multimedalistę Martina Fourcade i zdobył złoty medal ZIO Soczi 2014 w biathlonowym biegu ze startu wspólnego. Brązowy medal przypadł Czechowi Ondrejowi Moravcowi. 

Na podium stanęło dwóch zawodników, którzy byli bezbłędni na strzelnicy – Svendsen i Moravec nie mylili się ani razu, Fourcade już na pierwszym strzelaniu musiał pokonywać karną rundę. Na ostatnie okrążenie trzej biathloniści wyruszyli niemal razem, choć przy minimalnej przewadze dwukrotnego mistrza olimpijskiego Fourcade’a. Szybko okazało się jednak, że Moravec jest za wolny i będzie musiał zadowolić się brązowym medalem.

Walkę o złoto do ostatnich metrów toczyli Norweg i Francuz, minimalnie lepszy okazał się Svendsen, dla którego to pierwszy medal na tych igrzyskach. Fourcade zdobył trzeci krążek i chyba może być zadowolony, zwłaszcza, że przed startem dotarły do nas informacje o jego chorobie i osłabieniu organizmu.

Na kolejnych miejscach bieg ukończyli Słoweniec Jakov Fak, Rosjanin Garaniczew i Szwed Lindstroem. Do ostatniego strzelania szanse na kolejny medal miał legendarny Ole Einar Bjoerndalen. Cztery pudła zepchnęły go jednak na 22. miejsce.

Wyniki:

1. Svendsen (NOR) (0)
2. M. Fourcade (FRA) (1) + 0:00
3. Moravec (CZE) (0) + 0:14
4. Fak (SLO) (2) + 0:28
5. Garaniczew (RUS) (3) + 0:56

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.