Polki pojadą w półfinale, Polacy powalczą o brąz na torze łyżwiarskim

Polska drużyna łyżwiarzy szybkich w składzie Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański powalczy w sobotę o trzecie miejsce rywalizacji zespołowej podczas Igrzysk w Soczi. Do półfinału awansowały zaś nasze łyżwiarki (Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna-Bachleda Curuś.

Polacy rozpoczęli rywalizację od udziału w trzecim ćwierćfinale, a ich przeciwnikami byli silni Norwegowie. Przez zdecydowaną większość biegu to właśnie ekipa ze Skandynawii była na czele. Przez dwa okrążenia jej przewaga wynosiła nawet ponad sekundę. Na szczęście biało-czerwoni jechali swoim tempem i na ostatnich okrążeniach wyprzedzili słabnących Norwegów. Ostatecznie nasza drużyna była szybsza o 0,41 s.

W półfinale (godz. 16:18 czasu polskieg0) rywalami Polaków mieli być faworyci do złota – Holendrzy, którzy w ćwierćfinale gładko wyprzedzili mało znanych Francuzów. W drugiej parze zmierzyć mieli się Koreańczycy z Kanadyjczykami. Co ciekawe, w pierwszej rundzie najlepszy czas uzyskała właśnie ekipa z Azji, Polacy byli drudzy, a Holendrzy dopiero trzeci, trzeba jednak zauważyć, że oni nawet przez moment nie musieli dawać z siebie stu procent, by awansować dalej.

W półfinale Polacy nie mieli żadnych szans z renomowanymi przeciwnikami, przegrali o ponad 10 sekund i w sobotę powalczą o brąz. Ich rywalami będą Kanadyjczycy, którzy nie dali rady Koreańczykom.

***

W sobotnim półfinale są już nasze łyżwiarki, które w ćwierćfinale pokonały… Norwegię. W ich przypadku obyło się jednak bez żadnych nerwów – drużyna biał0-czerwonych prowadziła od początku do końca, z okrążenia na okrążenie odjeżdżając rywalkom. Na mecie ich przewaga wyniosła ponad 3 sekundy. W półfinale (w sobotę) rywalkami Polek będą Rosjanki, w drugim biegu zmierzą się zaś Japonki i Holenderki, które w ćwierćfinale pobiły rekord olimpijski.

fot. Sasha Krotov źródło: wikipedia

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.