Kasprzak wygrał GP Europy w Bydgoszczy

Krzysztof Kasprzak wygrał w Bydgoszczy żużlowe GP Europy. Po pasjonującym finiszu Polak pokonał Darcy'ego Warda. Trzecie miejsce zajął Jarosław Hampel, Dla Kasprzaka to pierwsze wygrane zawody tej rangi w karierze.

Kasprzak od początku rywalizacji na torze w Bydgoszczy spisywał się doskonale – wygrał 4 z 5 swoich biegów w rundzie zasadniczej i pewnie awansował do półfinału. Podobnymi lub nieco gorszymi wynikami mogli pochwalić się tylko Greg Hankock oraz Jarosław Hampel. Rzutem na taśmę do biegów półfinałowych przedostał się triumfator poprzedniego wyścigu GP – w Nowej Zelandii, Martin Smolinski z Niemiec. Awansować nie zdołał za to Adrian Miedziński, który po dobrym otwarciu (5 pkt w dwóch startach), potem zaliczył dwa upadki i nie zdobył więcej punktów.

W pierwszym półfinale górą byli biało-czerwoni. Na metę najszybciej wpadł Kasprzak, a za jego plecami finiszował Hampel. Odpadli Jonsson i Iversen. W drugim biegu tej fazy Hancock i Ward odprawili z kwitkiem Holdera  i Smolińskiego. 

Finał był pasjonującym biegiem. Początkowo wydawało się, że dwie czołowe lokaty przypadną Polakom, potem kapitalnie zaatakował jednak Australijczyk Ward, który wysunął się na czoło. Krzysztof Kasprzak nie miał jednak zamiaru drugi raz z rzędu oddać triumfu na ostatnim okrążeniu. Podczas wyjścia na finiszową prostą dokonał udanej akcji i rzutem na taśmę zwyciężył w Grand Prix Europy.

Dzięki temu triumfowi Kasprzak został liderem klasyfikacji generalnej Speedway Grand Prix.. Drugi jest Nicki Pedersen, a trzeci Jarosław Hampel. Kolejne zawody – GP Finlandii, odbędą się 17 maja.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.