Dziś na Giro czasówka… zaczyna się walka o wygraną w wyścigu

12. etap Giro di Italia 2014 będzie pierwszym z serii tych kluczowych dla klasyfikacji generalnej turnieju. Kolarze zostaną dziś sam na sam ze swoimi rowerami i pokonają 42 km z Barbaresco do Barolo w ramach indywidualnej jazdy na czas. 

Nie będzie to bynajmniej tradycyjna, płaska czasówka, jaką wielokrotnie oglądaliśmy na wielkich tourach. Właściwie od samego początku trasa prowadzić będzie pod górę, aż do dwunastego kilometra, gdzie usytuowano pierwszy pomiar czasu i… premię górską czwartej kategorii. Potem kolarze przez ponad 20 km będą jechać z górki lub po płaskim, ale w końcówce znów zmierzą się utrudnieniami w postaci podjazdów i zjazdów. Pierwsza wspinaczka – około trzykilometrowa między 34. i 37 km poprzedza stromy zjazd o długości ok. 1000 m o średnim nachyleniu ok. 11%. Ostatnie 2 km, do samej mety prowadzą już pod górę – nachylenie śr. 4.2 %. 

Profil 12. etapu Giro di Itlia (ITT):

Altimetria generale 

Profil ostatnich 5 km czasówki:

Ultimi KM

Zawodnicy wystartują w kolejności odwrotnej do miejsc zajmowanych w klasyfikacji generalnej. Rafał Majka pojedzie więc trzeci od końca, przed Rigoberto Uranem oraz Cadelem Evansem.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.