Sobota z Giro ’14: góra, góra, góra, sanktuarium

Trzy poważne podjazdy pokonają w sobotę kolarze ścigający się w tegorocznym Giro di Italia podczas 14. etapu prowadzącego z Aglie do Oropa. Długość trasy to 164 km. 

W piątek zawodnicy walczący o triumf w klasyfikacji generalnej dostali chwilę wytchnienia po czwartkowej wyczerpującej czasówce. Trasa 13. etapu wiodła po płaskim terenie i nie mogła zmienić nic na czele wyścigu. Inaczej będzie w sobotę, kiedy peleton wjedzie w Alpy Piemonckie. Meta tego odcinka usytowana będzie pod Sanktuarium w Oropie, gdzie prowadzi dwunastokilometrowy podjazd o średnim nachyleniu ponad 6 procent. 

Profil finałowego podjazdu na 14. etapie Giro 2014:

Details 

Wspinaczka ta będzie wspaniałym zwieńczeniem rywalizacji napakowanej podobnymi trudnościami. Nim zawodnicy dojadą do Oropy, to będą musieli jeszcze zmierzyć się z krótszym, ale stromym podjazdem na Alpe Noves:

Details 

Oraz z długim, 18-kilometrowym podjazdem do Bielmonte (2. kategoria):

Details

Bez wątpienia 14. etap będzie jednym z tych, które zdecydują o kształcie klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że obecnie prowadzi w niej Kolumbijczyk Rigoberto Uran Uran z Omega Pharma/Quick Step, a trzecie miejsce zajmuje Polak Rafał Majka z Tinkoff-Saxo. Po wspaniałym występie w czasówce, wydaje się, że Polak jest w stanie powalczyć także w kolejnych etapach i zająć bardzo wysokie miejsce w tym wyścigu.

Profil 14. etapu GdI 2014:

Altimetria generale

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.