W sobotę żużlowe GP Czech – wraca Kasprzak

W sobotę o 19:00 w Pradze rozpocznie się żużlowe GP Czech – czwarta tegoroczna eliminacja cyklu Speedway Grand Prix. Na starcie staną dwaj Polacy – Jarosław Hampel oraz wracający po kontuzji lider klasyfikacji generalnej Krzysztof Kasprzak.

Szczególnie dobre wspomniena z praskiego toru, gdzie Grand Prix zagości już po raz osiemnasty ma Jarosław Hampel, który aż sześć razy meldował się w stolicy  Czech w wyścigu finałowym. Co prawda nigdy nie wygrał, ale taka regularność powinna budzić uznanie. Hampel jest obecnie na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej, ale traci tylko sześć punktów do lidera – Krzysztofa Kasprzaka. 

Na skutek absencji Kasprzaka w GP Finlandii róznice w czołówce zrobiły się minimalne i niewykluczone, że w sobotę dojdzie do zmiany na pierwszym miejscu. Polaka atakować będą m.in. Nicki Pedersen oraz Greg Hancock, tracący tylko po jednym "oczku".

AKTUALNA KLASYFIKACJA SGP 2014 >> 

Początek zawodów o 19:00. Już w pierwszym biegu obejrzymy dwóch biało-czerwonych. Hampel (pole C) i Kasprzak (D) zmierzą się Iversenem i Jonsonem. Krzysiek pojedzie jeszcze w wyścigu ósmym (pole A), dwunastym (pole B), szesnastym (pole C) oraz 20 (pole D). Jarek Hampel zaprezentuje się w wyścigach siódmym (pole D), jedenastym (pole C), piętnastym (pole B) oraz dziewiętnastym (pole A). 

Lista startowa żużlowego GP Czech 2014:

1. Niels Kristian Iversen (Dania)
2. Andreas Jonsson (Szwecja)
3. Jarosław Hampel (Polska)
4. Krzysztof Kasprzak (Polska)
5. Chris Harris (Wielka Brytania)
6. Kenneth Bjerre (Dania)
7. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja)
10. Martin Smolinski (Niemcy)
11. Troy Batchelor (Australia)
12. Darcy Ward (Australia)
13. Matej Zagar (Słowenia)
14. Chris Holder (Australia)
15. Vaclav Milik (Czechy)
16. Greg Hancock (USA)

REZERWOWI:

17. Zdenek Holub (Czechy)
18. Michal Skurla (Czechy)

Transmisja z GP Czech 2014 w Canal + Family.

Posted In Bez kategorii