Wtorek na Roland Garros: Kubot walczy o półfinał

We wtorek 3. czerwca na kortach Roland Garros rozpocznie się walka o półfinały w singlu i deblu. Szansę na życiowe osiągnięcie w Paryżu dostanie Łukasz Kubot, który razem ze szwedem Robertem Lindstedtem wystąpi w 1/4 finału gry podwójnej.

Triumfatorzy tegorocznego Australian Open walczą o kolejne trofeum. Kubot i Lindstedt we wtorek o 11:00 zmierzą się z Kazachem Andriejem Gołubiewem i Australijczykiem Samuelem Grothem w meczu, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki. Dla Kubota to okazja na trzeci wielkoszlemowy półfinał, zarazem pierwszy poza Australią, gdzie wygrywał w 2014 roku i dochodził do 1/2 w 2008 roku w parze z Oliverem Marachem. W 2010 roku z tym samym zawodnikiem osiągnął też ćwierćfinał French Open i to osiągnięcie będzie dziś do pobicia. Polak i Szwed pojawią sie na korcie numer jeden o 11:00.

Na świecie o wiele większą uwagę od debli przyciągają single. A w nich we wtorek odbędą się cztery ćwierćfinały – po dwa męskie i kobiece. O 14;00 na korcie Philippe Chatrier rewelacyjna Garbine Muguruza spróbuje sprawić kolejną sensację i ograć Marię Szarapową. Po tym meczu na arenę wyjdą Milos Raonić i Novak Djoković. 

Na korcie Suzanne Lenglen od 14;00 trwać będzie walka, w której miała występować Agnieszka Radwańśka. Polka odpadła jednak w 3. rundzie i teraz z pozycji kibica obejrzy mecz Carli Suarez Navarro z Eugenie Bouchard. Po paniach na boisku pojawią się Tomas Berdych i Ernests Gulbis.

Na kortach 1 i 2 odbywać się będą we wtorek mecze deblowe i mikstowe. Pozostałe areny przeznaczono dla juniorów, wśród których pozostał nam jeszcze jeden reprezentant w grze pojedynczej. Hubert Hurkacz w meczu drugiej rundy zagra Koreańczykiem Duckhee Lee (10). Początek o 11:00 na korcie numer 11. Koledzy Hurkacza – Jan Zieliński i Kacper Majchrzak odpadli już w poniedziałek, przegrywając swoje mecze 2. rundy. We wtorek wystartują w deblu, gdzie tworzą duet rozstawiony z numerem 7. Około 19:00 na korcie 16 zagrją z austriacko-australijską parą Miedler/Santillan. 

Plan gier na wtorek 3-06-2014:

KORT PHILIPPE CHATRIER:

Od 14:00:

  • Muguruza – Szarapowa
  • Raonić – Djoković

KORT SUZANNE LENGLEN:

Od 14:00

  • Suarez Navarro – Bouchard
  • Berdych – Gulbis

KORT NR 1

Od 11:00 – deble

  • KUBOT/Lindstedt (9) – Gołubiew/Groth
  • Hsieh/Peng (1) – Black/Mirza (5)

Nie przed 14:00 – debel

  • Barty/Dellacqua (7) – Errani/Vinci (2)

Nie przed 17:00 – debel

  • Benneteau/Vasselin (11) – Gonzalez/Monaco

KORT NR 2:

od 14:30 – miksty

  • Parra Santoja/Gonzalez – Groenfeld/Rojer
  • Szwedowa/Soares (3) – Mladenović/Nestor (5)

Turniej Juniorów:

Kort 11: Hurkacz – Lee (10) /11:00/
Kort 16: Zieliński/Majchrzak – Miedler/Santillan /ok. 19:00/

Posted In Bez kategorii