Rumble in the Jungle 2014: Anglia gra z Włochami w sercu Amazonii

W stolicy Amazonii – mieście Manaus Anglia zagra z Włochami w meczu grupy D pilkarskiego mundialu 2014. Mecz zapowiadany jako "rumble in the jungle" rozpocznie się o północy czasu polskiego.

Sptokanie tych rywali na mistrzostwach świata czy Europy zawsze wzbudza emocje. Teraz potęguje je dodatkowo miejsce rozgrywania – enigmatyczne miasto Manaus w sercu Amazonii. o którym napisano chyba więcej artykułów niż o samym starciu europejskich potęg. 

Stadion Arena Amazonia wzbudza wiele kontrowersji – po pierwsze ze względu na koszty jego utrzymania po mistrzostwach, po drugie o miejsce w którym został wybudowany. Anglicy i Włosi przede wszystkim obawiają się pogody – trzydziestostopniowego upału i bardzo wysokiej wilgotności, które mogą mieć niekorzystny wpływ na organizmy europejskich piłkarzy. W ostatnich dniach przed tym pojedynkiem doszedł jeszcze jeden problem – fatalny stan murawy. Doszło do tego, że angielskie media wypatrzyły organizatorów malujących pożółkłą trawę, by dobrze prezentowała się w telewizji. 

Stawka meczu będzie niebagatelna – w grupie D są jeszcze Urugwaj i Kostaryka, dużo lepiej przystosowane do gry w brazylijskich klimatach. W związku z tym obie reprezentacje ze Starego Kontynentu będą miały utrudnione zadanie i każdy punkt będzie dla nich bardzo cenny. 

Z czysto piłkarskiego punktu widzenia, najważniejszą kwestią przed tym pojedynkiem jest taktyka Anglików, którzy muszą zatrzymać wielkiego Andreę Pirlo. Gracz Juventusu rozgrywał będzie swoje ostatnie mecze w reprezentacji właśnie podczas tych mistrzostw i zapewne marzy o poprowadzeniu drużyny do strefy medalowej. 

Mecz będzie rewanżem za ćwierćifnał Euro 2012, podczas którego Włosi wyeliminowali Anglię po konkursie rzutów karnych. Początek tego elektryzującego pojedynku o północy czasu polskiego. Transmisja w TVP 2. Sędzią głównym będzie Bjorn Kuipers z Holandii.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, grupa D, Manaus, 15/06 g. 00:00

Flaga Anglii
ANGLIA

TV: TVP2
 

Flaga Włoch
WŁOCHY

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.