Polska i Brazylia otworzą Kraków Arenę

Około 16 tysięcy ludzi obejrzy w Kraków Arenie mecz Ligi Światowej siatkarzy między Polską i Brazylią. Początek w piątek o 19:30.

Na otwarcie tej największej w kraju hali, która będzie jedną z aren wrześniowych mistrzostw świata, zdecydowano się zagrać z renomowaną Brazylią. Mecz będzie miał bardzo duże znaczenie dla układu sił w tabeli grupy A, gdzie Polska, Brazylia i Iran walczą o 2 miejsca w turnieju finałowym we Włoszech. Na ten moment biało-czerwoni nieznacznie wyprzedzają dwie pozostałe reprezentacje, ale muszą to potwierdzić w najbliższych grach, w których grać będą właśnie z Brazylią i czterokrotnie z Iranem.

W ubiegly weekend drużyna Stephana Antigi wygrała dwukrotnie z Włochami, zdobywając łącznie 5 punktów. Brazylijczycy z wyprawy do Iranu przywieźli 3 punkty (porażka 2:3 i wygrana 3:2). W polskim zespole w stosunku do poprzedniej kolejki zajdzie jedna zmiana kadrowa – Mariusza Wlazłego zastąpi Grzegorz Bociek. 

W pierwszych tegorocznych spotkaniach tych ekip, w Brazylii zespoły podzieliły się punktami po 3. Raz 3:0 wygrali gospodarze, a raz w takim samym stosunku lepsi okazali się Polacy.

Starcie w krakowskiej Arenie będzie pierwszym w historii tego miasta meczem Ligi Światowej. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport.

Terminarz i tabele LŚ 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.