Jekaterina Makarowa na drodze Agnieszki Radwańskiej do 1/4 finału

Agnieszka Radwańska stoczy w poniedziałek bój o trzeci z rzędu ćwierćfinał Wimbledonu 2014. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem 22. Jekaterina Makarowa z Rosji. Prezentujemy krótką sylwetkę tej zawodniczki.

28. letnia Rosjanka przyznaje, że jej ulubioną nawierzchnią jest trwa, ale słowa te nie powinny wzbudzać wielkiego strachu w obozie Radwańskiej. Nie idą one bowiem w parze z dobrymi wynikami osiąganymi na takim podłożu. Dość powiedzieć, że leworęczna Makarowa docierała już do ćwierćfinałów w Australian Open i US Open, grała także w 1/8 Rolanda Garrosa, natomiast w Wimbledonie dopiero dziś zadebiutuje w najlepszej "szesnastce". W 2014 rok "zaliczyła" 1/8 w Australii i 1/16 we Francji. 

Co Makarowa ma wspólnego z Radwańską? Cztery rozegrane mecze przeciw Polce i… kwiecistą sukienkę. Obie tenisistki były niedawno "twarzami" kampanii firmy Lotto i na kortach prezentowały się w dośc oryginalnych strojach w kwiaty. Na korcie lepszy bilans ma krakowianka, która zwyciężała trzykrotnie, ostatni pojedynek miał miejsce w US Open 2013 i wygrała go Makarowa. Wcześniej Radwańska zwyciężała w Tokio (2009), Miami (2010) i New Heaven (2011). Wszystkie konfrontacje odbyły się na korcie trawiastym. 

Mecz Radwańska – Makarowa w 1/8 finału Wimbledonu 2014 odbędzie się w poniedziałek jako drugi mecz na korcie numer 3. Przed nim, od 12:30 grać będą Feliciano Lopez i John Isner. Obaj panowie "lubią" spędzić na korcie kilka ładnych godzin, więc na dobrą sprawę nie wiadomo, kiedy Polka i Rosjanka rozpoczną swój pojedynek. Przy normalnym, trzysetowym pojedynku mężczyzn, będzie to około 14:30-15:00, jeżeli starcie Hiszpana z Amerykaninem przedłuży się, to na panie będziemy musieli poczekać.

Drabinka żeńskiego Wimbledonu 2014 >>

fot.: si.robi/wikipedia

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.