Oldschoolowy ćwierćfinał na Maracanie – Francja zagra z Niemcami

Dwie stare europejskie potęgi – Francja i Niemcy powalczą w piątek o 18:00 półfinał mundialu w Brazylii. Spotkanie anonsowane jako rewanż za mecze półfinałowe z 1982 i 1986 roku, które wygrywali Niemcy.

Drużyna ówczesnego RFN na mundialu w Hiszpanii zwyciężyła w dramatycznym meczu zakończonym remisem 3:3 i rzutami karnymi. Cztery lata później w Meksyku drużyny te także spotkały się w walce o finał. Ponownie lepsi okazali się Niemcy, tym razem triumfując 2:0 w regulaminowym czasie gry.

Dla Francuzów okazja do rewanżu nadarzy sę 4. lipca o 18:00 czasu środkowoeuropejskiego na słynnej Maracanie. Zadanie dla Trójkolorowych być może będzie ułatwione przez grypę, która zmogła aż siedmiu reprezentantów Niemiec. Czy to wpłynęło jakoś na notowania obu drużyn?

W dotychczasowych meczach brazylijskiego turnieju, zarówno Niemcy jak i Francuzi wygrali po 3 mecze i zanotowali po jednym remisie. Ekipa Joachima Loewa ma na koncie pokonanie Portugalii, USA i Algierii oraz remis z Ghaną, Francja podzieliła się punktami z Ekwadorem, a ogrywała Szwajcarię, Honduras i Nigierę. Warto zaznaczyć, że Niemcy spędzili na boisku 30 minut więcej, gdyż w starciu 1/8 finału z Algierią musieli rozgrywać dogrywkę, ostatecznie zakończoną wygraną 2:1.

Mimo awansu niemiecka prasa nie szczędzi swoim piłkarzom i trenerowi słów krytyki. Najwięcej mówi się o ustawieniu na boisku Philippa Lahma, słabej formie Oezila i Goetze, a także skutecznej, ale bardzo ryzykownej grze bramkarza Neuera.

Francuzi w starciu z Nigerią też mieli swoje kłopoty – przez wiele minut nie potrafili osiągnąć przewagi i zdobyć bramki. Udało im się to dopiero w końcówce i dzięki temu uniknęli dodatkowego wysiłku w postaci dogrywki.

Starcie na Maracanie poprowadzi argentyński arbiter Nestor Pitana zbierający dobre recenzje za poprzednie mecze na tym mundialu. Transmisję przeprowadzi TVP Sport oraz TVP 2.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.