Oldschoolowy ćwierćfinał na Maracanie – Francja zagra z Niemcami

Dwie stare europejskie potęgi – Francja i Niemcy powalczą w piątek o 18:00 półfinał mundialu w Brazylii. Spotkanie anonsowane jako rewanż za mecze półfinałowe z 1982 i 1986 roku, które wygrywali Niemcy.

Drużyna ówczesnego RFN na mundialu w Hiszpanii zwyciężyła w dramatycznym meczu zakończonym remisem 3:3 i rzutami karnymi. Cztery lata później w Meksyku drużyny te także spotkały się w walce o finał. Ponownie lepsi okazali się Niemcy, tym razem triumfując 2:0 w regulaminowym czasie gry.

Dla Francuzów okazja do rewanżu nadarzy sę 4. lipca o 18:00 czasu środkowoeuropejskiego na słynnej Maracanie. Zadanie dla Trójkolorowych być może będzie ułatwione przez grypę, która zmogła aż siedmiu reprezentantów Niemiec. Czy to wpłynęło jakoś na notowania obu drużyn?

W dotychczasowych meczach brazylijskiego turnieju, zarówno Niemcy jak i Francuzi wygrali po 3 mecze i zanotowali po jednym remisie. Ekipa Joachima Loewa ma na koncie pokonanie Portugalii, USA i Algierii oraz remis z Ghaną, Francja podzieliła się punktami z Ekwadorem, a ogrywała Szwajcarię, Honduras i Nigierę. Warto zaznaczyć, że Niemcy spędzili na boisku 30 minut więcej, gdyż w starciu 1/8 finału z Algierią musieli rozgrywać dogrywkę, ostatecznie zakończoną wygraną 2:1.

Mimo awansu niemiecka prasa nie szczędzi swoim piłkarzom i trenerowi słów krytyki. Najwięcej mówi się o ustawieniu na boisku Philippa Lahma, słabej formie Oezila i Goetze, a także skutecznej, ale bardzo ryzykownej grze bramkarza Neuera.

Francuzi w starciu z Nigerią też mieli swoje kłopoty – przez wiele minut nie potrafili osiągnąć przewagi i zdobyć bramki. Udało im się to dopiero w końcówce i dzięki temu uniknęli dodatkowego wysiłku w postaci dogrywki.

Starcie na Maracanie poprowadzi argentyński arbiter Nestor Pitana zbierający dobre recenzje za poprzednie mecze na tym mundialu. Transmisję przeprowadzi TVP Sport oraz TVP 2.

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.