Kadri wygrał ósmy etap TdF 2014, Kwiatkowski utrzymał 4. miejsce

Francuz Blel Kadri z grupy AG2R wygrał 8. etap Tour de France 2014 kończący się podjazdem do Gerardmer La Mauselaine. Michał Kwiatkowski miał na etapie kryzys, stracił trochę do najlepszych, ale utrzymał 4. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pozostał liderem klasyfikacji młodzieżowej.

Kwiatkowski zaczął odstawać od zasadniczej grupy z liderem wyścigu Vicenzo Nibalim oraz faworytem Alberto Contadorem już na pierwszym z trzech podjazdów na trasie 8. etapu. Mocne tempo w peletonie nadawał wówczas kolarz Tinkoff-Saxo Rafał Majka pracujący dla Contadora. 

Kwiatkowski (Omega Pharma/Quick Step) przejechał kolejne wzniesienia swoim tempem, zajął 27. miejsce, stracił do faworytów niespełna dwie minuty i zachował 4. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak wyprzedził Petera Sagana, ale zanotował straty względem Australijczyka Porte, który jest teraz trzeci. Na czele niezmiennie Nibali – Włochy na mecie zjawił się trzeci – o trzy sekundy za faworyzowanym Alberto Contadorem. Hiszpan awansował na szóste miejsce w ogólnym rankingu wyścigu i przegrywa z liderem o 2:34. 

Etapowy triumf po samotnej akcji i ze sporą przewagą osniósł Francuz Blel Kadri z AG2R. Kadri utrzymał się na czele jako jedyny z pieciu uciekinierów, którzy wcześniej zbudowali ponad dziesięciominutową przewagę nad peletonem. 

W niedzielę i poniedziałek kolejne etapy w Wogezach. 13. lipca kolarzy czeka etap z sześcioma premiami górskimi (jedna z nich pierwszej kategorii) ale ostatnia z nich usytuowana jest ok. 40 km przed metą.

KLASYFIKACJA GENERALNA TdF 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.