Pierwsza meta pod górę – zapowiedź i profil 8. etapu TdF 2014

161 km z trzema trudnymi podjazdami w końcówce czeka kolarzy podczas 8. etapu Tour de France 2014. Po raz pierwszy w tym roku uczestnicy zmierzą się też z metą usytuowaną na szczycie wzniesienia, ostatnie 1.8 km trasy do podjazd o nachyleniu ponad 10%. Prezentujemy profil i zapowiedź tego odcinka Wielkiej Pętli. 

Trasa z Tombaline do Gerardmer – La Mauselaine będzie początkowo proadzić o płaskim terenie. W końcówce na peleton czekają jednak trzy dość znaczące podjazdy. Dwa pierwsze to będą premie drugiej kategorii, a finałowy podjazd to premia oznaczona cyferką "3", Oznaczenia te mogą być jednak mylące, bo wspinaczka będzie na prawdę trunda. Np. niektóre odcinki przedostatniej premii mają średnie nachylenie przekraczające 11%, a finałowa batalia rozegra się na podjeździe o śr. nachyleniu ponad 10%. Są to jednak wziesienia stosunkowo krótkie, stąd niższe kategorie wyznaczonych na nich premii. 

Profil 8. etapu TdF 2014:

Profile

1. premia górska:

Mountain passes & hills 1

2. premia górska:

Mountain passes & hills 2

3. premia górska:

Mountain passes & hills 3

Taka konfiguracja trasy sprzyjać będzie atakom i porwaniu peletonu, a to może równać się pewnym zmianom w klasyfikacji generalnej. Na razie liderem jest Włoch Vincenzo Nibali, a czwarte miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski. 

Klasyfikacja generalna Tour de France >>

źr. letour.fr

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.