Francuz Gallopin nowym liderem Touru, etap dla Tony’ego Martina

Niemiec Tony Martin z Omega Pharma Quick Step wygrał 9. etap Tour de France. Nowym liderem wyścigu został Francuz Tony Gallopin z AG2R. Michał Kwiatkowski spadł na szóstą pozycję, ale zachował prowadzenie w klasyfikacji najlepszego młodzieżowca.

9. etap liczył 170 km i prowadził po górskim terenie w Wogezach. Do mety samotnie dojechał Tony Martin, który o ponad 2 i pół minuty wyprzedził towarzyszy licznej ucieczki uformowanej na początku rywalizacji.W drugiej grupie, ponad pięć minut przed peletonem był m.in. Francuz Gallopin, który dzięki temu został liderem wyścigu i w żółtej koszulce pojedzie w poniedziałek, w dniu święta narodowego Francji. 

Michał Kwiatkowski przyjechał peletonie m.in. w towarzystwie dotychczasowego lidera VIcenzo Nibaliego, który specjalnie nie walczył o obronę prowadzenia. Wydaje się, że grupa Astana taktycznie "uwolniła" się tym samym od odpowiedzialności za tempo w peletonie w następnych odcinkach. 

Dla "Kwiatka" oznacza to spadek na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej (strata czterech minut) do lidera, ale jednocześnie pozwala mu zachować białą koszulkę najlepszego młodzieżowca. 

TERMINARZ I KLASYFIKACJA TDF 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.