Majka znów w akcji? Przed nami 17. etap Tour de France 2014

W środę odbędzie się 17. etap Tour de France. Przed uczestnikami Wielkiej Pętli 125 km z czterema wielkimi podjazdami. W białej koszulce w czerwone grochy wystąpi Rafał Majka – lider klasyfikacji górskiej. 

Trasa z Saint-Gaudens do Saint-Lary będzie najeżona trudnościami. Po początkowych ok. 40 km wiodących po płaskim terenie, potem rozpocznie się prawdziwa górska rywalizacja. Kolarze pokonają aż cztery poważne wzniesienia. Na 58. kilometrze znajdą się na Col du Portillon (1. kategoria). Właściwie cały podjazd usytuowany jest po hiszpańskiej stronie granicy. Premia w tym miejscu to oficjalnie 8,3 km o średnim nachyleniu 7,1 km, ale jak często bywa w takich przypadkach – rzeczywisty podjazd rozpocznie się kilka kilometrów.wcześniej.

Mountain passes & hills 1 

Po zdobyciu tej góry peleton wróci do Francji, gdzie po zjeździe czeka go kolejna wspinaczka – tym razem na Col de Peyresourde. To także premia pierwszej kategorii o długości 13,2 km i średnim nachyleniu 7%.

Mountain passes & hills 2

Trzecią premią tego dnia bęzie do Col de Val Louron-Azet. To zaledwie 7,4 km, ale o nachyleniu momentami przekraczającym 10%. 

Mountain passes & hills 3

Finałowa batalia tego dnia rozegra się natomiast na Pla d'Adet – podjeździe najwyższej kategorii. Droga na to wzniesienie liczy 10,2 km i jest na chylona o 8,3%. Najtrudniejsze momenty znajdują się na początku wspinaczki, kiedy nachylenie przekracza 10%. 

Mountain passes & hills 4

PROFIL 17. ETAPU TDF 2014:

Profile

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.