Majka ponownie zwycięża! Fenomenalna jazda polskiego kolarza.

Rafał Majka z drużyny Tinkoff Saxo zwyciężył na 17. etapie Tour de France 2014. To drugi tego typu sukces Polaka na tym wyścigu, jednocześnie pozwalający mu na powiększenie przewagi w klasyfikacji najlepszych górali.

Majka walczył na tym etapie – złożonym z czterech poważnych podjazdów przede wszystkim o punkty do klasyfikacji górskiej. W tym celu wziął udział w ucieczce, która złożona była z 22 zawodników. Wśród nich był także Hiszpan Rodriguez – wicelider tego rankingu. Na pierwszych podjazdach do właście "Purito" zdobywał więcej punktów i przed ostatnim podjazdem do Pla d'Adet miał ich o 13 pkt więcej niż Polak. 

Na finałowym podjeździe do zdobycia było jednak aż 50 "oczek",a Majka zdawał się dużo silniejszy od Rodrigueza. Kolarz Tinkoff Saxo zaatakował około 7 km przed metą, gdy na czele był Włoch Giovanni Visconti z Movistaru. Polak szybko zniwelował kilkudziesięciosekundową stratę i około 2 km przed finiszem oderwał się od rywala. 

To druga wygrana Majki na tym wyścigu i drugie polskie zwycięstwo w Pla d'Adet – 21 lat temu wygrywał tam Zenon Jaskuła. W klasyfikacji górskiej Rafał ma teraz 31 punktów przewagi nad Rodriguezem i wydaje się, że może już pomału świętować końcową wygraną w tej kategorii. 

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany – na prowadzeniu umocnił się VIcenzo Nibali z Astany, który finiszował jako trzeci. Gorzej spisał się Michał Kwiatkowski, który na pewno straci miejsce w "dziesiątce" Touru.

KLASYFIKACJA TDF >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.