Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne 2014, Kwiatkowski odpuszcza

Triumfator dwóch górskich etapów na Tour de France 2014 – Rafał Majka z grupy Tinkoff Saxo potwierdził start w zbliżającym się Tour de Pologne. W wyścigu nie pojedzie natomiast Michał Kwiatkowski.

Majka był rewelacją zakończonego w niedzielę Tour de France, gdzie zwyciężył na dwóch trudnych etapach – były to pierwsze od 21 lat etapowe triumfy polskiego kolarza w tym prestiżowym wyścigu. Dodatkowo Majka okazał się najlepszy w klasyfikacji najlepszych górali wyścigu. Od kilku dni trwały spekulacje, czy mimo zmęczenia znajdzie się on w kadrze zespołu Tinkoff Saxo na ruszający 3. sierpnia Tour de Pologne. zostały one rozwiane przez samego zainteresowanego tuż po przylocie do Polski. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że po konferencji prasowej w Warszawie udaje się on bezpośrednio do Gdańska na start wyścigu. 

Michał Kwiatkowski z grupy Omega Pharma/Quick Step także jechał w "Wielkiej Pętli", ale on swojego startu nie może zaliczyć do udanych. Po dobrym początku Michał słabł z etapu na etap i właśnie z powodu zmęczenia zawodnik zrezygnował ze startu w Polsce.

TERMINARZ I TRASA TOUR DE POLOGNE 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.