Dzień na siatkarskim mundialu: Brazylia i Rosja wchodzą do gry

Najważniejszymi wydarzeniami poniedziałku na siatkarskich mistrzostwach świata będą bez wątpienia występy faworytów imprezy – Rosjan i Brazylijczyków.Obie drużyny zagrają swoje mecze o 13:00.

Rywalem drużyny "Canarinhos" będą nieobliczalni Niemcy. W katowickim Spodku może być bardzo ciekawie, bo obie drużyny liczą na dobry wynik na tych mistrzostwach. Brazylia broni tytułu i chce zacząć turniej od wygranej, zwłaszcza że mecz z Niemcami niemal na pewno będzie liczył się w tabeli drugiej fazy. Okazuje się, że siatkarzom Bernardo Rezende przyświeca  też inny cel – chcą choć trochę odegrać się na Niemcach, za półfinał piłkarskich mistrzostw świata, gdzie ich rodacy przegrali aż 1:7. Z szerszej perspektywy na ten mecz patrzą też nasi zachodni sąsiedzi:

Oglądam wszystkie zespoły z grup B i C, bo postrzegamy dwie pierwsze rundy jako walkę pomiędzy dwunastoma drużynami o trzy miejsca. – powiedział trener Vital Heynen

W  tej samej grupie co Brazylia i Niemcy są też Finlandia, Kuba (ich mecz o 16:30) oraz Korea Płd. i Tunezja, które zagrają w poniedziałek o 20;15. 

Tego samego dnia walkę zainauguruje też grupa C z Rosją i Bułgarią w składzie. Na pierwszy ogień starcie Sbornej z Kanadyjczykami. Bułgarzy o 16:30 zmierzą się z innym zespołem z Ameryki Północnej – Meksykiem. Ostatni poniedziałkowy pojedynek  w Ergo Arenie to konfrontacja Chin z Egiptem.

Plan gier na poniedziałek:

Poniedziałek, 1 września 2014:
B Brazylia – Niemcy Katowice 13:00
C Rosja – Kanada Gdańsk 13:00
B Finlandia – Kuba Katowice 16:30
C Meksyk – Bułgaria Gdańsk 16:30
B Korea Płd. – Tunezja  Katowice 20:15
C Chiny – Egipy Gdańsk 20:15

TABELE I TERMINARZE MŚ 2014 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.