11. etap Vuelty – kolejna trudna wspinaczka

11. etap Vuelta a Espana 2014 będzie kolejnym kończącym się na szczycie bardzo trudnego wzneisienia. Wcześniej trasa będzie łatwiejsza, a prawdziwe emocje zaczną się na ostatnich 50 km.

Jak widać na załączonym profilu największe trudności – jak zwykle w tegorocznej Vuelcie znajdują się w końcówce trasy. Po 103 kilometrach rozpocznie się pierwszy podjazd tego dnia – Puerto de Lizzaraga (3 kategoria). To długa, prawie 20 kilometrowa wspinaczka o niezbyt dużym nachyleniu. Jest na niej mnóstwo momentów o nachyleniu ok. 2%, zdażają się też chwilowe zjazdy. Najwięcej trudności jest na pierwszych pięcu kilometrach (ponad 4%) oraz na ostatnich 2,5 km (ponad 5%). Trudniejszy może okazać zjazd z bardziej stromej strony tej góry trwający około 11 km. 

Około 12 km przed metą kolarze rozpoczną wspinaczkę do mety, ta znajduje się zaś w Sanktuarium św. Miguela de Aralar. Oficjalnie premia górska zacznie się 10 km przed metą, ale teren wznosi się już wcześniej. Jest to podjazd o średnim nachyleniu 7,5%, ale jest na nim wiele fragmentów ponad 12%. Najcięższy będzie trzeci kilometr przed metą, gdzie zdarzają sie momenty o nachyleniu 14%.

 

profile: lavuelta.com

KLASYFIKACJA I TERMINARZ VUELTY 2014 >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.