W poniedziałek królewski etap Vuelta a Espana 2014

Po niedzielnym triumfie Przemysława Niemca na Lagos de Covadonga, w poniedziałek na Vuelta a Espana kolejny trudny etap. Tym razem kolarze 160 km z czterema premiami pierwszej kategorii i finałowym podjazdem do La Farrapona. 

16. etap Vuelty będzie bez wątpienia królewskim – w przeciwieństwie do innych, na nim premie górskie będą właściwie od samego początku. Już 10 km po starcie z San Martin del Rey Aurelio rozpocznie się 7,5 km wspinaczka na Alto de la Colladona. Średnie nachylenie stoku wynosi 6,7%,a  tuż przed szczytem wynosi nawet ponad 11,5%. 

Po zjeździe kolarzy czeka około 40 km płaskiego terenu i kolejne trudności w postaci Alto del Cordal. To premia drugiej kategorii, na którą prowadzi 7,6 km odcinek drogi o nachyleniu od 6 do 12%. Warto też zaznaczyć, że podjazd zaczyna się faktycznie kilka kilometrów wcześniej niż premia górska. 

Zaraz po trudnym, sześciokilometrowym zjeździe rozpocznie się walka z Alto del Cobertoria. To już premia pierwszej katogorii i ponad 10 km podjazdu o nachyleniu właściwie ciągle wynoszącym ponad 10%. W najtrudniejszym miejscu, będzie to 16%. Podjazd "odpuszcza" dopiero na ostatnim kilometrze. 

Następnie trzeba będize zjechać w dół i pokonać krótki odcinek lekko wznoszący się w górę, podprowadzający pod kolejną premię – Puerto de San Lorenzo. To ponad 10 km, o średnim nachyleniu 8,5%. Jak widać na załączonym profilu – po wypłaszczeniu na czwartym kilometrze, właściwie już do szczytu nachylenie wynosi ponad 10%.

Bardzo trudny i stromy będzie też zjazd z tej góry, co gorsza nie będzie po nim nawet chwili odpoczynku. Od razu zacznie się bowiem finałowa wspinaczka do La Farrapona. To 16,5 km o średnim nachyleniu 6,5%. Po trudach poprzednich podjazdów, nawet i taka z pozoru średnio trudna góra, powinna stać się areną pięknej walki. 

KLASYFIKACJA I TRASA VUELTY >>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.