Polska vs. USA: zbliżyć się do awansu

Od meczu z drużyną USA rozpocznie drugą fazę grupową MŚ reprezentacja Polski siatkarzy. Nasi zawodnicy mają w tej chwili 9 pkt za mecze z rywalami z grupy A i każda wygrana bardzo zblizy ich do awansu do najlepszej szóstki turnieju. 

Biało-czerwoni bez większego trudu ograli we wrocławskiej grupie Serbię, Wenezuelę, Australię, Kamerun i Argentynę. Dzięki temu, już na starcie walki w grupie E mają 4 punkty przewagi nad miejscem nie dającym awansu do następnej fazy. Przy korzystnym układzie wynikiów, już po starciach z USA i Włochami  drużyna Stephana Antigi może świętować przejście do kolejnej grupy. Nie będzie jednak już tak łatwo jak we Wrocławiu. Rywale z jakim spotkamy się w Łodzi prezentują nieco wyższy poziom niż ci ograni do tej pory. Do tego zarówno USA jak i Włochyprzeszły dalej z małą ilością punktów i nie mogą sobie już pozwolić na straty punktowe. 

Ekipa Stanów Zjednoczonych zakończyła rywalizację w krakowskiej grupe D na trzecim miejscu. Po wygranej z Belgią 3:2, przyszła porażka z Iranem w takim samym stosunku i wygrana z Portoryko 3:0. Ostatnie dwie kolejki to porażka 1:3 z Francją oraz wygrana z Włochami, w meczu który mógł przy złym wyniku zakończyć się dla Amerykanów tragicznie – odpadnięciem z turnieju. 

Mimo tych słabszych wyników, drużyny z Ameryki Połkudniowej nie można lekceważyć. Warto pamiętać, że wygrała ona tegoroczną Ligę Światową.

Pełny terminarz i tabelę MŚ Polska 2014 znajdziesz tutaj >>

PubSport.pl przeprowadzi tekstową relację z tego wydarzenia. Wystartuje ona o 20:15 pod linkiem:

MŚ 2014: POLSKA – USA LIVE >>

/Kuba Atys dla PKN Orlen/galeria.orlensiatkowka.pl/

 

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.