W sobotę kluczowy mecz Polaków z Iranem

Starcie z Iranem będzie kluczowym dla losów polskich siatkarzy na trwających mistrzostwach świata. Wygrana za trzy punkty praktycznie zagwarantuje awans do trzeciej fazy, porażka poważnie skomplikuje sytuację w tabeli.

Po rozegraniu pięciu spotkań, w grupie E na czele znajduje się ekipa Francji (13 pkt), Polska jest druga (12 pkt), a Iran trzeci (11 pkt). Gdyby II faza zakończyła się teraz, te trzy drużyny przeszłyby dalej. Na zmienienie układu w czołówce podczas ostatnich dwóch dni walki liczą jednak jeszcze drużyny USA (10 pkt) oraz Serbii (9 pkt). 

Z goniących drużyn, w najlepszej sytuacji zdaje się być USA, które zagra z teoretycznie słabszymi Argentyną oraz Australią. To prawie pewnych sześć punktów, w związku z tym Polakom powinno zależeć przede wszystkim na wyprzedzeniu Serbów i Irańczyków. Stanie się to pewne, jeżeli w sobotę w Atlas Arenie wygrymy 3:0, ale także wynik 3:1 praktycznie gwarantuje nam awans. Kilka godzin wcześniej na parkiecie zjawią się Serbia i Francja, wówczas będziemy wiedzieć, czy ekipa z Bałkanów zachowa teoretyczne szanse na wyprzedzenie biało-czerwonych, w razie naszej ewentualnej wygranej nad Iranem.

TERMINARZ GRUPY E >>

Drużyna Iranu jest rewelacją trwającego turnieju, choć trudno uznać dobre wyniki tej ekipy za wielką sensację, gdy popatrzy się na rezultaty, jakie osiągała ona w ostatnich dwóch sezonach. W tegorocznej Lidze Światowej zespół z Azji awansował do półfinałów, po drodze ogrywając m.in. trzykrotnie Brazylię i po dwa razy Włochy i Polskę. W mistrzostwach świata Irańczycy zagrali już siedem meczów – przegrali tylko raz (z Francją), a wygrywali m.in. z USA i Włochami. W drugiej fazie łatwo pokonali już Australię oraz Argentynę, przecząc tym samym przypuszczeniom eksperów, którzy spodziewali się znacznego spadku jakości gry tej drużyny wraz z rozwojem turnieju. 

Mecz Polska – Iran w Atlas Arenie rozpocznie się o 20:15. PubSport.pl przeprowadzi relację LIVE. 

POLSKA – IRAN NA ŻYWO >>

fot. Kuba Atys dla PKN ORLEN/galeria.orlensiatkowka.pl

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.