Scenariusze przed ostatnią kolejką. – siatkarska niedziela z PubSport.pl!

Po wygranej 3:2  z Iranem, polscy siatkarze są bliscy awansu do III fazy mistrzostw świata. Do pełni szczęścia brakuje im jednego punktu, który powinni wywalczyć w meczu z Francją. Ważny będzie także mecz Serbia – Iran. PubSport.pl zaprasza na relacje LIVE z obydwu tych ważnych spotkań. Pierwsza już o 16:30 pod linkiem: IRN – SRB LIVE.

Zanim rozpoczną się spotkania proponujemy zapoznać się z sytuacją w grupie przed niedzielnymi grami. W walce o trzy miejsca w kolejnej rundzie turnieju pozostały cztery ekipy. Sytuacja w czołówce tabeli po 6. kolejkach wygląda następująco:

#
 
Drużyna
M
W(3:2)
P(2:3)
Sety:
RATIO
PKT
1. Francja 6 5 1 (1) 17:6 2.83 16
2. POLSKA 6 5 (1) 1 16:6 2.67 14
3. USA 6 4 2 (1) 15:9 1.67 13
4. Iran 6 4 (1) 2 (1) 15:10 1.50 12

Pewni awansu już teraz są Francuzi i to jest pierwsza okoliczność "łagodząca" dla Polaków, którzy zagrają z nimi o 20:15 w niedzielę.  Drugą jest fakt, że biało-czerwoni będą znali wcześniej wyniki dwóch iteresujących ich pojedynów. 

Analizując sytuację, trzeba podkreślić, że zarówno ekipy USA jak i Iranu grają w niedzielę z rywalami pozbawionymi szans na awans – Amerykanie zmierzą się z Argentyną, a Iran z Serbią. Trudno przypuszczać, by w takim układzie, nie wygrały swoich gier. Zwłaszcza triumf ekipy z Ameryki Północnej jest bardzo prawdopodobny – Argentyna właściwie z żadnym z czołowych zespołów grupy, nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki. Gdyby jednak Albicelestes zdołali zaskoczyć Amerykanów i zabrać im choć 2 pkt, byłoby to równoznaczne z naszym awansem.

TERMINARZ NIEDZIELNYCH MECZÓW W GRUPIE E:

Argentyna  –  USA /16:30/ Bydgoszcz
Serbia  –  Iran   /16:30/ Łódź
Australia  –  Włochy  /20:15/ Bydgoszcz
POLSKA  Francja  /20:15/ Łódź

Należ zatem przyjąć, że USA zakończy grupę z 16 punktami i awansuje dalej. O ostatnie miejsce premiowane awansem toczyć będzie się zatem korespondencyjny bój między Iranem i Polską. Zakładając, że Irańczycy zdobędą w nim 3 "oczka", trzeba wywalczyć minimum jeden punkt, który pozwoli wyprzedzić Persów lepszym radio setów. Jeżeli Iran zgubiłby z Serbią choć jeden punkt, wynik konfrontacji Polska – Francja, nie będzie miał większego znaczenia.

Jako że starcie Iran – Serbia, podobnie jak USA – Argentyna odbędzie się o 16:30, to już przed meczem z Trójkolorowymi, nasi siatkarze będą wiedzieć jakiej zdobyczy potrzebują, by zameldować się w najlepszej szóstce mistrzostw.

Niezależnie od wyników innych spotkań, w przypadku pokonania Francji 3:0 lub 3:1, Polacy zakończą grupę E na pierwszej pozycji.

Reasumując:

  • Wygrana 3:0 lub 3:1 z Francją – daje awans z pierwszego miejsca
  • Wygrana 3:2 z Francją daje awans z drugiego miejsca
  • Porażka 2:3 z Francją daje awans z drugiego lub trzeciego miejsca
  • Porażka 1:3 lub 0:3 da awans w przypadku, gdy Iran nie wygra z Serbią za 3 pkt lub USA nie wygra z Argentyną.

Czarny scenariusz: wygrana Iranu za trzy punkty, przy jednocześnej porażce Polski 1:3 lub 0:3 oraz wygranej USA z Argentyną.

PubSport.pl przeprowadzi tekstowe relacje LIVE z meczów Serbia vs. Iran oraz POLSKA vs Francja. By do nich przejść, kliknij na odpowiedni link w tym zdaniu.

Dużo bardziej klarowna jest sytuacja w grupe F. Tam awans mają już w "kieszeniach" siatkarze Brazylii i Rosji, O 16:30 w Katowicach ekipy te zagrają o pierwsze miejsce w tabeli. O trzecią lokatę dającą pozostanie w turnieju powalczą zaś w bezpośrednim starciu Niemcy i Kanada. Ten mecz o 20:15. W lepszej sytuacji są Niemcy, którym wystarczy wygranie dwóch setów. Kanada potrzebuje triumfu za trzy punkty.

/fot. Kuba Atys dla PKN Orlen/galeria.orlensiatkowka.pl/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.