MŚ: Rosja z Brazylią o awans dla Polski /omawiamy sytuację w grupie/

Po wygranej Polaków z Brazylią 3:2 sytuacja w grupie H siatkarskich mistrzostw świata zrobiła się szalenie interesujaca. W drugim dniu na krawędzi odpadnięcia z turnieju staną obrońcy trofeum Brazylijczycy, którzy muszą wygrać Rosją. Prezentujemy możliwe warianty rozwoju sytuacji w grupie.

Mecz Rosja – Brazylia będzie bardzo ważny dla polskiej reprezentacji. Najkorzystniejszym rezultatem byłaby wygrana Rosjan, która zagwarantowała by im i Polakom awans do półfinału kosztem Canarinhos. Jeżeli padnie inny wynik wówczas otworzy się kilka innych wariantów, także takich, w których nie obejdzie się bez pomocy kalkulatora. 

RELACJA LIVE BRAZYLIA VS. ROSJA >>

Auktualna tabela przedstawia się następująco:

 1. POLSKA 2 pkt (1 mecz)
 2. Brazylia 1 pkt (1 mecz)
 3. Rosja 0 pkt (0 meczów)
 • Jeżeli Rosja wygra 3:1 lub 3:0, walka w grupie będzie praktycznie zakończona i tabela będzie wyglądać następująco:
 1. Rosja 3 pkt (1 mecz)
 2. POLSKA 2 pkt (1 mecz)
 3. Brazylia 1 pkt (2 mecze)

Taki układ daje awans Polsce i Rosji niezależnie od wyniku czwartkowej konfrontacji.

 • W przypadku wygranej Rosjan 3:2, Polacy także będą mieć pewny awans, gdyż mimo równej liczby punktów z Brazylią, na ich koncie znajduje się już jedna wygrana, a to ilość wygranych spotkań liczy się jako pierwsza w takich sytuacjach. 
 1. Rosja 2 pkt (1 mecz)
 2. POLSKA 2 pkt (1 mecz)
 3. Brazylia 2 pkt (2 mecze)

W takim układzie Brazylia już dziś zostanie wyeliminowana z powodu zerowej liczby wygranych spotkań.

 • Jeżeli Brazylia wygrałaby 3;2, to wtedy sytuacja bardzo się skomplikuje. Tabela będzie wygladać następująco:
 1. Brazylia 3 pkt (2 mecze)
 2. POLSKA 2 pkt (1 mecz)
 3. Rosja 1 pkt (1 mecz)

W meczu z Rosją będziemy potrzebować wygranej, bo w przypadku porażki Polaków 2:3, wszystkie drużyny będą mieć taką samą liczbę punktów, po jednym wygranym meczu i… bilans setowy 5:5. Liczone będą zatem małe punkty, a przypomnijmy, że mimo porażki, Canarinhos zdobyli więcej "oczek" w starciu z biało-czerwonymi (105:103). By uniknąć nerwowego liczenia pojedynczych piłek należałoby zatem pokonać Rosjan. Z tego powodu omawiany rezultat meczu RUS – BRA (2:3) zdaje się być najbardziej niebezpieczny. 

 • Jeżeli Brazylia ma wygrać z Rosją, to lepiej, by zrobiła to w maksymalnie czterech setach. Wówczas tabela wyglądać będzie następująco:
 1. Brazylia 4 pkt (2 mecze)
 2. POLSKA 2 pkt (1 mecz)
 3. Rosja 0 pkt (1 mecz)

W czwartkowym meczu Rosjanie walczyliby z Polakami o awans, ale musieliby wówczas wygrać z nami 3:1 bądź 3:0. Dwa wygrane sety wystarczałyby biało-czerwonym. Brazylia spokojnie czekałaby zaś na półfinałowego rywala, nie martwiąc się starciem Polska – Rosja.

Na ZIELONO oznaczyliśmy warianty dające awans Polsce już w środę. Na żółto, te w których trzeba będzie walczyć z Rosjanami. W tabelach podkreślone zostały ekipy, które przy danym wyniku meczu Rosja – Brazylia zapewniają sobie awans do półfinału już w środę.

Kuba Atys dla PKN ORlen/galeria.orlensiatkowka.pl/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.