MŚ siatkarzy: 1/2 na horyzoncie, Polacy grają z Rosją o strefę medalową

Mecz Polska – Rosja wyłoni kolejnego półfinalistę siatkarskiego mundialu. W czwartek 18. września o 20:15 w Atlas Arenie biało-czerwoni mają jasno postawiony cel minimum – wygrać dwa sety i przyklepać awans, a potem powalczyć o wygraną i pierwsze miejsce w grupie. Relacja LIVE z tego arcyważnego meczu oczywiście w PubSport.pl.

Obie drużyny mają już za sobą mecze z Brazylią III fazy turnieju. Poszło im zgoła odmiennie – biało-czerwoni ograli Canarinhos 3:2, a Rosjanie właściwie bez walki oddali mecz 0:3. Sprawiło to, że ekipa z Ameryki Południowej z 4 punktami na koncie jest liderem tabeli i ma pewny udział w 1/2 finału. Drugiego półfinalistę wyłoni wieczorny  pojedynek, z zastrzeżeniem, że Rosjanom potrzebna jest wyngrana za 3 punkty, a Polakom wystarcza ugranie jednego punktu (2 setów). 

AKTUALNA TABELA I TERMINARZ MŚ >>

We wcześniejszych fazach mistrzostw świata drużyna Rosji grała nieźle, choć nie miała po drugiej stronie siatki jakichś oszałamiających rywali. W pierwszej rundzie, w Gdańsku, Sborna wygrała po 3:0 z Kanadą, Egiptem i Chinami, niespodziewanie straciła jednego seta z Meksykiem i po tie-breaku wygrała z Bułgarią. W drugiej rundzie Rosjanie po 3:0 wygrywali z Finlandią i Niemcami, pokonali Kubę 3:1 oraz gładko, 1:3 ulegli Brazylii. Ten ostatni mecz nie miał jednak wielkiego znaczenia i wydawało się, że nasi dzisiejszi rywale nie przytąpili do niego wystarczająco dobrze umotywowani. Po środowym meczu trzeciej fazy w Łodzi, wiemy już jednak, że to nie do końca prawda, a ekipa rosyjska ma swoje poważne problemy.

W grze drużyny Andrieja Woronkowa brakuje polotu i dynamiki, zawodnicy jakby snuli się po boisku, a najbardziej widać to po rozgrywjącym Siergieju Grankinie. Przeciw Brazylii rozegrał on fatalne zawody, podobnie jak libero Artem Jermakow i jego zmiennik Walentin Gołubiew. Wszyscy oni zagrali na poziomie nieprzystającym do tego etapu turnieju. Zawodził też gigantyczny, mierzący 218 cm środkowy Dimitrij Muserskij. Co prawda wykonał kilka efektownych ataków ze środka, ale w polu zagrywki, gdzie często bywa jeszcze groźniejszy, pomylił się siedmiokrotnie w dziesięciu próbach. Przez długie minuty jednym z niewielu atutuów rosyjskiej "kamandy" był zatem atakujący Nikolaj Pawłow, ale i on w jednej z ostatnich, kluczowych dla losów trzeciego seta został zablokowany przez Brazylijczyków. 

Forma jaką pokazali w środę Rosjanie sprawia, że to w Polakach należy upatrywać delikatnego faworyta tego starcia. Co prawda mecz jest meczowi nierówny, ale po naszych rywalach nie widać było elementów, które mogłyby budzić strach w obczach polskich siatkarzy. Co więcej, do awansu wystarczą dwa sety, co przy dopingu wypełnionej po brzegi Atlas Areny nie powinny być zadaniem niewykonalnym.

Słów kilka trzeba powiedzieć też o sytuacji w grupie. Jeżeli przegramy 2:3, to awansujemy z drugiego miejsca, każda wygrana da nam zaś pierwszą lokatę i teoretycznie łatwiejszego rywala w półfinale. Jeśli udałoby się skończyć w maksymalnie czterech setach – wyprzedzimy Brazylię dzięki większej ilości punktów (5:4), jeśli zwyciężymy 3:2, pokonamy Canarinhos większą ilością wygranych gier (2:1). 

Początek meczu w Łodzi o 20:15. O tej samej porze ruszymy z naszą relacją LIVE. 

MŚ 2014: POLSKA – ROSJA LIVE >

foto: Kuba Atys dla PKN Orlen/galeria.orlensiatkowka.pl

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.