Mecz Polska – Brazylia wyłoni siatkarskiego mistrza świata 2014

Mecz Polska – Brazylia zakończy siatkarski mundial 2014. W Katowicach w finale turnieju dojdzie do powtórki z decydującego meczu z 2006 roku, gdy w Tokio Canarinhos rozbili biało-czerwonych 3:0. Tym razem czeka ich jednak trudniejsza przeprawa.

Drużyna prowadzona przez Bernardo Rezende ma w ostatnich latach monopol na tytuł mistrzów świata. Zdobywała go już trzy razy z rzędu. Po triumfie w 2002 roku (finał z Rosją) przyszedł wspomniany sukces w 2006 i pokonanie w walce o złoto 2010 Kuby. Canarinhos są zatem czwarty raz z rzędu w finale mundialu, co pokazuje, jak świetnie drużyna ta znosi siatkarski mundial – dłuższy i trudniejszy od turnieju olimpijskiego.

Mecz Polska – Brazylia będzie powtórką rywalizacji z grupy H, gdzie biało-czerwoni wygrali 3:2 i po dramatycznym boju otworzyli sobie trochę do półfinałów.

W 1/2 finału więcej kłopotów mieli Canarinhos – z Francją wygrali 3:2, Polacy z Niemcami uporali się w czterech setach, ale nie był to łatwy mecz, gdyż rywale bardzo wysoko postawili poprzeczkę.

W zestawieniach statystycznych za cały turniej Brazylijczycy nieco ustępują Polakom w większośći elementów siatkarskiego rzemiosła. Wśród najlepiej punktujących liderem jest Mariusz Wlazły (219 pkt), Ricardo Lucarelli zajmuje piątą pozycję (155 pkt). Wlazły jest także liderem wsród atakujących (skuteczność 53,56%), najlepszy Brazylijczyk jest w tym rankingu trzeci (Lucarelli 52,21%). W rankingu blokujących czwarty jest Karol Kłos, a jedno miejsce niżej plasuje się Sidao. Na trzecmi miejscu najlepiej broniących jest zaś Paweł Zatorski, Brzylijczycy Silva i Murilo są zdecydowanie niżej. W trzech kategoriach to Canarinhos przewyższają Polaków – na rozegraniu Rezende wyprzedza Drzyzgę i Zagumnego, a na zagrywce czwarty w rankingu jest Wlazły i przegrywa m.in. z Lucarellim. W przyjęciu prowadzi Murilo, ale tuż za nim jest Michał Kubiak. 

Oczywiście to tylko statystyki i wszystko zweryfikuje boisko. Na nim i Polacy i Brazylijczycy pokazali, że potrafią grać świetną siatkówkę, ale jednym i drugim zdarzają się przestoje. Grając trzynasty mecz w turnieju istotne będą względy kondycyjne oraz postawa zmienników. 

Nasza relacja tekstowa LIVE rozpocznie się o 20:15. By do niej przejść kliknij:

FINAŁ MŚ 2014: POLSKA vs. BRAZYLIA LIVE >

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.