Ponferrada 2014: Wiggins mistrzem świata w kolarskiej „czasówce”, Bodnar szesnasty

Brytyjczyk Bradley Wiggins zdobył w hiszpańskiej Ponferradzie tytuł mistrza świata w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Dystans 47 km Wiggins pokonał o 26 sekund szybciej niż broniący tytułu Tony Martin. 16. lokatę zajął Maciej Bodnar.

Czasówka od dawna anonsowana była jako wielki pojedynek Wiggins – Martin. Niemiec chciał w Ponferradzie czwarty raz z rzędu zostać mistrzem świata w tej specjalności. Tym razem musiał jednak uznać wyższość Wigginsa, który zwyciężył z 26 sekundową przewagą. Jego triumf był dość wyraźny, a wątpliwości co do tego, kto sięgnie po złoto można bylo mieć tylko przez pierwsze 20 km trasy. 

Martin prowadził nieznacznie na pierwszym pomiarze czasu, ale potem został wyprzedzony i o jego porażce było wiadomo już dobrych kilka miunt przed dojechaniem do mety. Przewagę Wigginsa potwierdzały pomiary na prowadzone na bieżąco przy pomocy technologii GPS. 

Trzecie miejsce (41 s za zwycięzcą) zajął Tom Dumolin, W pierwszej części dystansu. realizatorzy w ogóle nie pokazywali tego kolarza, a wyniki z GPS wskazywały, że o brąz powalczą Białorusin Kirijenka i Austraijczyk Dennis. W końcówce Dumolin wyraźnie przyspieszył względem tych kolarzy i wskoczył na podium z siedmiosekundową przewagą nad Kirijenką.

W konkurencji wzięło udział dwóch Polaków. Maciej Bodnar zajął 16. lokatę (2:22 straty), a Mateusz Taciak (starta 3:32) był 32. 

WYNIKI:

1. Wiggins (GBR)
2. Martin (GER) + 0:26
3. Dumoulin (NED) + 0:41

16. BODNAR + 2:22
32. TACIAK + 3:32

Terminarz, trasa i wyniki MŚ w kolarstwie 2014 >>>

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.