Dziewięciu Polaków pojedzie w wyścigu elity, Kwiatkowski na medal?

W niedzielę w Ponferradzie zakończą się kolarskie mistrzostwa świata. W tym dniu odbędzie się najważniejszy wyścig – walka o złoto męskiej elicie. Na satcie stanie dziewięciu reprezentantów Polski, w tym marzący o medalu Michał Kwiatkowski. Zapowiadamy rywalizację i relację LIVE w naszym serwisie.

Polskie kolarstwo miało świetny sezon, w którym ważne wygrane odnosili Kwiatkowski, Majka czy Przemek Niemiec. Dzięki temu w wyścigu elity możemy wystawić aż dziewięciu reprezentantów – tyle samo co najsilniejsze kolarskie nacje – Hiszpanie, Niemcy, Belgowie, Włosi, Holendrzy, Brytyjczycy, Austarlijczycy czy Kolumbijczycy. To już na samym początku daje dość sporą przewagę nad niektórymi groźnymi zawodnikami, takimi jak Słowak Peter Sagan czySzwajcar Fabian Cancellara. Ich reprezentacje pojadą bowiem w trzyosobowych skladach. 

Oprócz Kwiatkowskiego i wymienionych wcześniej Sagana oraz Cancellary chrapkę na medale ma jeszcze kilkunastu kolarzy. Tytułu bronił będzie Portugalczyk Rui Costa, Hiszpanie Rodriguez i Valverde będą chcieli pokazać się przed własną publicznością. Liderem włoskiej drużyny ma być triumfator Tour de France Nibali, ale jego forma jest wielką niewiadomą. Prewidzenie triumfatora jest zatem bardzo trudne i wiele zalerzeć będzie od tego co wydarzy się na liczącej blisko 255 km trasie. 

Kolarze uczestniczący  w wyścigu pokonają czternaście razy 18-kilometrową pętlę z dwoma trudnymi podjazdami. Metę usytuowano jednak na płaskim odcinku, poprzedzonym ok. 1,5 kilometrowym zjazdem. Wspomniane podjazdy to Confederacion o długości 5,2 km i średnim nachyleniu 3,3% oraz Mirador o długości 1,14 km i średnim nachyleniu 5,5%. Profile podjazdów i całej pętli TUTAJ.

Poczatek wyścigu o 10:00. Najważniejsze kilometry rywalizacji będziemy relacjonować LIVE. Początek naszej relacji ok 14:00. Dostępna będzie pod linkiem:

http://pubsport.pl/live/kolarstwo/ms-ponferrada-2014-wyscig-elity-mezczyzn-relacja-tekstowa/2014/09/28/

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.