Na MŚ siatkarek startuje druga faza turnieju

Siatkarskie mistrzostwa świata kobiet wkraczają w drugą fazę. Wzorem turnieju mężczyzn rozegranego w Polsce, 16 ekip podzielono na dwie grupy. Pierwsze mecze już w środę o 16:00.

W grupie F nie ma żadnej drużyny z kompletem punktów – niepokonana w tym turnieju Dominikana po zaliczeniu gier z rywalami z fazy wstępnej ma tylko 6 punktów, bo z Włochami, Niemcami i Chorwacją wygrywała po 3:2. O jedno "oczko" więcej zgromadziły gospodynie turnieju, a 8 punktów mają liderujące w grupie Chinki. Za plecami tej trójki znajduje się pięć drużyn, z których każda może jeszcze pokusić się o awans. Japonki mają 5 pkt, Belgia i Chorwacja po 3, a Azerbejdżan i Niemcy po 2. Przy takich niewielkich róznicach walka może toczyć się aż do niedzieli, a żaden z zespołów z czuba tabeli nie może pozwolić sobie na choćby chwilowe rozprężenie. We wtorek piewsze mecze i bardzo ważne starcie Dominikana – Belgia (o 17:00). O tej samej godzinie Chorwatki grają z Japonkami, a o 20:00 Włoszki zmierzą się z Azerkami, a Niemki poszukają swojej szansy w starciu z Chinkami.

W grupie E sytuacja jest bardziej unormowana i przejrzysta. USA (9 pkt) oraz Brazylia (8 pkt) mają sporą przewagę nad resztą stawki, a do tego zaczynają walkę od meczów z teoretycznie najsłabszymi ekipami w grupie. O ile jednak Brazylijki powinny łatwo dopisać sobie 3 pkt za mecz z Kazachstanem (8. miejsce, 0 pkt), to już starcie USA z Turcją powinno być bardzo ciekawe. Turczynki ugrały punkt z Brazylijkami i mają teraz 2 oczka. By powalczyć o upragnioną "szóstkę" na MŚ, muszą wygrywać, bo ich margines błędu jest teraz bardzo niewielki. Na trzecim miejscu w tabeli jest Rosja (6 pkt), a czwarta jest Serbia (5 pkt), ekipy te muszą uważać jeszcze na Holandię i Bułgarię (po 3 pkt) oraz wspomnianą Turcję. Ósmy Kazachstan (0 pkt) będzie tutaj raczej statystą. We wtorek oprócz gier USA – Turcja i Brazylia – Kazachstan odbędą się także ważne mecze Serbia – Holandia i Bułgaria -Rosja.

TABELE i TERMINARZE MŚ WŁOCHY 2014 >>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.