Kibicujesz Włochom? Do meczu wybierz pastę

Kibic piłki nożnej lepiej panuje nad nerwami, kiedy ma zajęte ręce. Dlatego to bardzo wdzięczny konsument chipsów, orzeszków, pizzy i piwa. Nie trzeba się jednak ograniczać jedynie do niezbyt zdrowych fast foodów. Oto propozycja dla zgłodniałego fana futbolu – wybierz narodową potrawę drużyny, której kibicujesz!

Nad talerzem pasty mogą ważyć się losy meczu

Dopingowanie piłkarzy to bardzo ciężka praca i sama adrenalina nie utrzyma kibica przez prawie dwie godziny na nogach. Dlatego oprócz szalika, czapeczki czy koszulki w barwach ulubionej drużyny warto zadbać o pożywne jedzenie. O ile na stadionie kibice są skazani na przekąski dostępne w okolicznych stoiskach, to śledząc losy meczu przed ekranem telewizora ma się niemal nieograniczony wybór dań. Menu fana futbolu może być zależne od wydarzenia sportowego. Co innego sprawdzi się na meczu z Włochami, a co innego, gdy na boisko wychodzą Hiszpanie. Swoją dietę na czas kwalifikacji Euro 2016 możesz ułożyć według pewnego klucza, zakładając, że do meczu jesz potrawę narodową kraju, któremu kibicujesz. I tak, gdy na boisko wchodzą piłkarze ze słonecznej Italii, ty stawiasz przed telewizorem talerz pasty, a gdy do gry wchodzą waleczni Hiszpanie, możesz rozsmakować się w aromatycznej paelli. Jeśli brakuje ci inspiracji, przeczytaj na blogu Pyszne.pl, jakich dań warto spróbować z poszczególnych kuchni narodowych.

Pyszne obrazek 2

Lepiej zamówić, by nie przegapić akcji na boisku

Aby mieć pewność, że nie przegapisz żadnej akcji na boisku, zamiast stać za płytą kuchenną, lepiej zamów do meczu jedzenie online. Taką możliwość daje na przykład serwis Pyszne.pl, który przy okazji eliminacji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 organizuje również konkurs dla kibiców. Składając zamówienie, użyj specjalnego kodu i napisz recenzję otrzymanego dania. Możesz wygrać koszulkę reprezentacji Polski lub kupon z rabatem w wysokości 30 złotych na kolejne zakupy na portalu. Dodatkowa zaleta złożenia zamówienia przez internet to brak konieczności zmywania naczyń i sprzątania kuchni po gotowaniu, zwłaszcza jeśli dania, na które masz ochotę, są dość pracochłonne.

Źródło: Wpis gościnnny

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.