Rewolucja w sporcie! Sponsor szuka sportowca, klub wyławia talenty!

Coraz większą popularnością cieszy się portal Link2Sport.pl który zrzesza i łączy sportowców z klubami, sponsorami oraz trenerami.

Misją Link2sport.pl jest pokazanie, że w Polsce jest mnóstwo utalentowanej i chętnej do wysiłku sportowego młodzieży, której nikt nie zauważa, ponieważ nie ma o nich informacji. Podobnie jest z wysokiej klasy specjalistami, którzy niejednokrotnie posiadają wiedzę na światowym poziomie, ale nikt o tym nie wie poza wąskim gronem lokalnego klubu czy organizacji. To się powinno zmienić i po to stworzyliśmy Link2sport.pl. Taka wielotorowa komunikacja w branży sportowej to podstawa do zmiany nie najlepszej sytuacji w polskim sporcie. – powiedział Tomasz Zabielski, pomysłodawca i realizator portalu Link2sport.pl.

Powstał pierwszy w Polsce sportowy serwis społecznościowy Link2sport.pl.

„Łączymy ludzi sportu”

Link2sport.pl to pierwszy w Polsce tak obszerny serwis odpowiadający potrzebom łączenia wszystkich dyscyplin i wszystkich środowisk sportowych. Dopiero powstał, ale już zaczyna zbierać pozytywne opinie, dlatego, że jest inny niż wszystkie istniejące do tej pory sportowe serwisy internetowe.

Projekt wzbudza zainteresowanie ponieważ w jego zamyśle jest łączenie w jednym miejscu sportowców profesjonalistów i amatorów, specjalistów sportu i dziedzin okołosportowych oraz organizacji sportowych i firm świadczących usługi dla sportu.

Link2Sport.pl to portal łączący ludzi sportu, dla pasjonatów, amatorów i profesjonalistów, niezależnie od tego jaki sport uprawiają, czy w jakim sporcie pomagają. Serwis ma formę społecznościową – każdy może tu pokazać zakres swojego związku ze sportem, napisać o swoich sportowych dokonaniach, wymienić się doświadczeniami z innymi osobami i zasięgnąć rady, która pomoże w dalszym rozwoju w zakresie dziedzin związanych ze sportem.

Dla kogo powstał portal Link2sport.pl?

1. Dla sportowców amatorów i profesjonalistów – szukam klubu, szukam sponsora, szukam pracy… i nie tylko.

Jednym z głównych celów platformy jest pomoc sportowcom w rozwoju ich kariery sportowej. Nie chodzi tu oczywiście o gwiazdy sportu, ale o tysiące młodych, obiecujących sportowców, o których nikt nie słyszał, a którzy potencjalnie kiedyś te gwiazdy mogą zastąpić. Dla nich właśnie aplikacja Link2sport.pl zawiera najwięcej wirtualnych narzędzi ułatwiających rozwój sportowy, dzięki którym mogą pokazać i opisać swoje treningi, znaleźć klub, sponsora, trenera, pracę czy informację o zawodach. Na Link2sport.pl mogą z własnego profilu utworzyć swoje sportowe cv, ustawić własną promocję w serwisie, lub skontaktować się z wybranym specjalistą lub organizacją. Serwis pozwala na prowadzenie własnego bloga, dodawanie wydarzeń, oferuje także możliwość dyskusji na forum, czy wymianę opinii w ramach każdego wpisu.

1. Dla specjalistów dziedzin związanych ze sportem – szukam pracy, dam pracę, baza wiedzy… i wiele innych.

Dla specjalistów związanych ze sportem serwis Link2sport.pl przewidział inny cel, jakim jest przede wszystkim prezentacja własnego dorobku zawodowego w dziedzinach sportowych, a więc także pozyskanie nowych klientów spośród sportowców czy organizacji. Na Link2sport.pl specjaliści mogą nie tylko opisać swoją karierę, ale przede wszystkim zaprezentować swoją wiedzę poprzez porady, newslettery i artykuły dla tych, którzy tego potrzebują. Trener może tu poszukać obiecujących sportowców do współpracy, lekarz, fizjoterapeuta czy psycholog sportu – nowych podopiecznych. Nie bez znaczenia są też funkcjonalności na Link2sport.pl pozwalające na autopromocję w ramach serwisu – na stronie głównej oraz na stronie wybranej dyscypliny. Dla tych, których ważna jest praca w sporcie może to być dodatkowe miejsce pozyskania pracodawcy lub pracownika.

1. Dla organizacji i firm związanych ze sportem – newslettery do wybranych grup, materiały klubowe i autopromocja własnej działalności.

Dzięki Link2sport.pl organizacje i firmy prowadzące działalność w branży sportowej mają przede wszystkim możliwość znalezienia nowych współpracowników: sportowców, specjalistów, firm kooperujących, sponsorów lub usługodawców. Mogą to osiągnąć korzystając z wyszukiwarki w serwisie lub poprzez korzystanie z funkcjonalności autopromocji, do których należy np. wysyłka newslettera do grupy wybranych użytkowników portalu. Kluby sportowe mogą w ten sposób komunikować się z kadrą, a np. sklep sportowy przesłać zaproszenie na zakupy do użytkowników z danej dyscypliny lub z okolicy własnej lokalizacji.

Najważniejsza jest wiedza – o sporcie, o sportowcach, o specjalistach, o miejscach, o wydarzeniach… i o wszystkim, co łączy się ze sportem.

Serwis Link2sport.pl mocno stawia na wymianę informacji, wiedzy i doświadczeń. Poprzez komunikację pomiędzy sobą społeczność sportowa ma przede wszystkim tworzyć skarbiec wiedzy o wszystkich sprawach, które dotyczą sportu. Serwis przygotował „Bazę Wiedzy”, gdzie administrator portal będzie publikował artykuły i porady od wybitnych polskich sportowców i specjalistów, ale gdzie przede wszystkim wiedzą będą mogli podzielić się użytkownicy serwisu – fachowcy, posiadających wieloletnie doświadczenie.

źródło: wpis gościnny, autorem nie jest żaden ze współpracowników PubSport.pl

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.