Snowboard czy narty?

Sporty zimowe, ciągle, to niszowe dyscypliny w naszym kraju. Mimo, to coraz więcej ludzi zaczyna się nimi interesować, jednak co wybrać? Jazda na nartach, czy też jazda na desce snowboardowej? Czego łatwiej jest się nauczyć?

Decydujemy się, aby spędzić krótki czas na stokach i co mamy wybrać narty, czy też snowboard? Mimo, iż jakby się łatwo wydawało nie są, to do siebie podobne sporty, czy też podobne techniki uczenia się. Do każdego z dwójki tych sprzętów trzeba podejść indywidualnie i zapoznać się z całym asortymentem, który będzie towarzyszył nam podczas zimowej zabawy. Prym, jednak nadal wiedzie jazda na nartach i to one są łączone w parę: narty wyjazdy.

Podczas pobierania nauki, czy to na snowboardzie, czy też na nartach ważna jest nasza sprawność fizyczna. W tej kategorii te dwa różne sporty mają wspólny mianownik. Warto przed wyruszeniem na stok zadbać o naszą koordynację ruchową i o sprawność fizyczną. Musimy pamiętać o tym, że na stoku niezwykle ważna jest kondycja, bo bez niej niewiele nam się uda zrobić.

Wtedy, gdy już zdecydujemy się, że będziemy trenować jazdę na nartach musimy pamiętać o tym, że ogromny nacisk kładziony jest na stawy kolanowe. Tutaj jest bardzo łatwo o kontuzje, ponieważ ciągle skręcamy, wykręcamy, czasem narty się rozjeżdżają itd. Dlatego dla osób, które mają problemy z kolanami, bezpieczniej będzie spróbować swoich sił na snowboardzie.

Przy snowboardzie możemy mieć problemem z krawędziowaniem. Najczęściej kończy się to wystrzeleniem do przodu, może to być przewrót w przód, albo wysunięciu rąk i przeniesieniu całego ciężaru na nadgarstki lub obręcz barkową.

Przy wyborze narty, czy snowboard, powinniśmy zastanowić się bardziej na jakie szaleństwa pozwala nam nasz organizm. Przy jeździe na nartach bardzo ważne są kolana i to od nich powinniśmy zaczynać nasze dywagacje co wybrać. Jeżeli jesteśmy zdrowi i nic nas nie ogranicza, to wszystko zależy od nas, gdyż i snowboard i narty mają podobny stopień trudność w nauce.

Wpis gościnny – jego autorem nie jest żaden ze współpracowników pubsport.pl

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.