Ochrona przed potem w kobiecej odsłonie

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z korzyści płynących z uprawiania sportu, więc chcą być równie aktywne jak mężczyźni. Ale podobnie jak oni, zmagają się ze skutkami pocenia, które jest naturalną reakcją organizmu na wysiłek fizyczny.

Pocenie się jest następstwem przyspieszonej przemiany materii oraz podwyższonej temperatury ciała, które towarzyszą aktywności fizycznej. Organizm, dla zachowania równowagi wewnętrznej i zewnętrznej, intensyfikuje ten proces, a my na własnej skórze zaczynamy odczuwać tego skutki.

Mimo że po ćwiczeniach zazwyczaj odczuwamy ogromną satysfakcję, jedyne o czym marzymy to orzeźwiający prysznic, który pomoże nam rozprawić się z plamami potu, utratą uczucia świeżości i przykrym zapachem. Faktycznie, to najlepszy sposób na usunięcie oznak pocenia, ale istnieje także metoda pozwalająca je minimalizować.

Główne zadanie antyperspirantu

Na początku ustalmy jedno. Pocenia się nie powstrzymamy, ale możemy sprawić, że jego efekty nie będą tak dokuczliwe. By osiągnąć ten cel, musimy zatroszczyć się o odpowiednią ochronę, którą może zapewnić nam właściwie dobrany antyperspirant.

W bogatej ofercie dezodorantów z łatwością znajdziemy produkty, wzbogacone o substancje czynne, uszczelniające ujścia gruczołów łojowych i zapobiegające nadmiernej potliwości. Ich kompleksowe działanie gwarantuje długotrwałą ochronę przed wilgocią i świeżość, której brak tak często zaczyna nam doskwierać w ciągu dnia.

Jak działa dobry dezodorant?

Ponadto, dobry antyperspirant, przykładowo Garnier, umożliwia skórze swobodne oddychanie, a także delikatnie ją pielęgnuje. Kosmetyk, który ma spełniać również drugą funkcję, powinien zawierać składniki nawilżające i odżywcze, wpływające kojąco na wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę pod pachami.

Wśród pożądanych właściwości dezodorantów wymienia się też eliminowanie śladów na ubraniach, które w bardzo wątpliwy sposób potrafią ozdobić nawet najbardziej wytworną kreację, nie wspominając już o stroju sportowym.

Naturalne antyperspiranty

W związku z tym, że coraz częściej zwracamy uwagę na skład kosmetyków, producenci zadbali o to, by na sklepowych półkach pojawiły się antyperspiranty powstałe wyłącznie na bazie naturalnych substancji.

Wyciągi roślinne i ekstrakty owocowe świetnie zastępują choćby aluminium, co z pewnością docenią panie, których problemem jest nadwrażliwość skóry. Stosowanie tego typu dezodorantów, oznaczonych zwykle specjalną etykietą, jest pozbawione ryzyka podrażnień, nawet w przypadku aplikacji bezpośrednio po depilacji.

wpis gościnny, jego autorem nie jest żaden ze współpracowników pubsport.pl

POWIEDZ O NAS ZNAJOMYM:

Powiedz o nas znajomym:
Tweet 20
Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.