Jedna seria i do domu – Koudelka nowym liderem PŚ w skokach

Roman Koudelka wygrał w Lillehammer konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Zawody przerwano po pierwszej serii. 

Podobnie jak w sobotę, w niedzielę w Lillehammer wielkie znaczenie dla przebiegu zawodów miały warunki pogodowe. Konkurs opóźnił się blisko o godzinię z powodu gęstej mgły nad skocznią, a potem wiejący wiatr zmuszał jury do częstych manewrów przy długości najazdu. Na szczęście podmuchy nie zmieniały tak często kierunku, przez to nie mieliśmy tylu sencacji, takich jak choćby sobotnie odpadnięcie lidera PŚ po pierwszej serii. 

Niedzielne zawody zostały dość niespodziewanie przerwane, po pierwszej serii, po której prowadził Roman Koudelka. Czech uzyskał 140 metrów i o 4 punkty wyprzedzał Petera Prevca (139 m). Trzeci był Michael Hayboeck (141,5 m). Najdalsze skoki w tej serii oddali jednak inni zawodnicy. Simon Ammann doleciał do 142 metra, ale na skutek słabego lądowania, był dopier piąty. 143 metry uzyskał ósmy na półmetku Markus Eisenbichler, a 141 "zaliczył" jego rodak Marinus Kraus (dziewiąte miejsce).

Zwycięstwo (drugie w sezonie) dało Koudelce plastron lidera Pucharu Świata. Odebrał go Ammannowi.

Z Polaków najlepiej wypadł Piotr Żyła – 136,5 m, który zajął 15. miejsce. Punkty zdobył także Aleksander Zniszczoł (28. miejsce), 31. był Jan Ziobro, a 35. lokata przypadła Dawidowi Kubackiemu.

WIęcej o PŚ w skokach >>>

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.