Wiatr siał spustoszenie w Niżnym Tagile, jedyna seria dla Freunda

Severin Freund wygrał w Niżnym Tagile konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody przerwano w trakcie drugiej serii z powodu trudnych warunków atmosferycznych.

Pierwsza seria była bardzo pechowa dla biało-czerwonych. Aż dwóch z nich (Dawid Kubacki i Klemens Murańka) Zaliczyło upadki. Szczególnie groźnie wyglądał wypadek tego pierwszego zawodnika, który stracił równowagę będąc w powietrzu. Na szczęście obaj skoczkowie opuścili zeskok na własnych nogach i wygląda na to, że nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Pozostali Polacy, choć lądowali bezpiecznie, to zdecydowanie zbyt blisko, przez co w czołowej "trzydziestce" nie było żadnego z podopiecznych Łukasza Kruczka. 

O widowisko przez duże "W" zadbali natomiast Austriacy – Stefan Kraft ustanowił rekord skoczni (138 m), a daleko w pięknym stylu (z niższej belki) poleciał też Gregor Schlierenzauer, który zaliczył 135 m. Wspaniałe odległości nie dały im jednak prowadzenia, bo 131,5 m w gorszych warunkach skoczył Severin Freund. To właśnie Niemiec był liderem na półmetku konkursu, a austriacki duet przegrał też nieznacznie z liderem PŚ Andersem Fannemelem. 23-letni Norweg uzyskał 135 m i o 2,2 pkt wyprzedził Schlierenzauera, a do Freunda tracił 2,4 pkt.

Finałowa runda była kilka razy przerywana przez zbyt silny i zmienny wiatr w końcu została anulowana przez jury. Zwycięzcą został zatem Freund, a na podium stanęli też Fannemel i Kraft.

Posted In Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.